Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Martin Helme hinnangul on Kallase ametispüsimine halb nii Eestile kui ka Isamaale. "Pole eriti usutav, et kahe äärmusliberaalse globalistliku erakonnaga valitsuses olles õnnestub neil seista konservatiivsete pereväärtuste või rahvusriigi põhimõtete eest," märgib Helme sotsiaalmeedias.
Helme tunnistab, et Isamaa valikust sotsialistide ja refomiga koalitsioonikõnelustele minna on kahju. "Ma pean Kaja Kallast peaministrina täielikuks läbikukkumiseks, ükskõik mis teemat vaadata. Jah, kaasa arvatud julgeolekuteemal, aga loomulikult energiajulgeoleku teemal, inimeste ostujõu hävingus, koroonarežiimist rääkimata. Isamaa otsus hoiab Kaja Kallase edasi tema ametis," nendib EKRE esimees sotsiaalmeedias.
Helme hinnangul on Kallase ametispüsimine aga Eestile väga halb. "Halb on see otsus minu hinnangul ka Isamaale endale. Pole eriti usutav, et kahe äärmusliberaalse globalistliku erakonnaga valitsuses olles õnnestub neil seista konservatiivsete pereväärtuste või rahvusriigi põhimõtete eest," tunnistab Helme.
"Ma ei näinud kordagi kusagil mainimist, et Reformi- ja Keskerakonna poolt käivitatud massiimmigratsiooni kavatsetakse pidurdada ja välismaalaste seadust muuta tahetakse. Isamaa läheb sellesse koalitsiooni, makstes arvestatavat hinda oma maailmavaatelise selguse vähenemise näol," kirjutab poliitik.
"Ma ei pea väga tõenäoliseks seda, et need kõnelused ebaõnnestuvad. Esiteks tuleb mõista, et võimul on väga tugev tõmme, võimu loogika dikteerib, et nad liiguvad tulemuse suunas. Teiseks, praegu on Isamaal läbirääkimiste laua taga väga tugev kauplemispositsioon. Neil on kogu aeg võimalik anda mõista, et neil on ka teine alternatiiv tagataskus," kommenteerib Helme koalitsioonikõnelusi.
"Kui praegused kõnelused peaks umbe jooksma, siis neil seda positsiooni enam pole, lisaks on nad loonud endale keerulise emotsionaalse fooni Keskerakonna ja meie juures sellega, et andsid meile praegu korvi."
EKRE esimehe hinnangul poleks kavandatavast koalitsioonist abi Eesti poliitika patiseisu lahendamisel. "Pigem näen, et need kõnelused kestavad pikki nädalaid ja Eestil ei ole veel nädalaid mingit toimivat valitsust," leiab Helme.
Toimetas Markus Järvi