19. juunil Berliini lähistel Mesebergi lossis tehtud ühispildil on Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni (vasakul) käevangus Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, kelle kõrval seab sõrmi kokku Saksa kantsler Angela Merkel. Foto: Scanpix

Nagu teatas eile Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, leiab eelseisval pühapäeval Brüsselis aset "mitteametlik" kohtumine arutamaks migratsioonikriisi.

Nagu vahendab Breitbart, osalevad kriisikohtumisel lisaks Saksamaa ja Prantsusmaa liidritele ilmselt ka Austria, Belgia, Kreeka, Itaalia, Malta, Hollandi ja Hispaania valitsusjuhid.

Kohtumise taustaks on Saksamaal justnimelt migrandiküsimuses süvenenud erimeelsuste tõttu tekkida võiv tõsine valitsuskriis.

Siiski on Euroopa Liidu järgmise eesistujamaa Austria kantsler Sebastian Kurz pidanud vajalikuks rõhutada, et pühapäevane koosviibimine ei tule "Saksa sisepoliitika teemal," vaid "lahenduse leidmiseks migratsiooni-küsimusele, mida juba ammu hädasti tarvis oli."

Kõiki liikmesriike pole kutsutud ning näiteks Belgia peaminister Charles Michel helistas Junckerile ise ja palus võimalust samuti osaleda.

Siiski on Juncker kinnitanud, et kindlasti kavatsetakse "pärast pühapäeva dikteerida teistele liikmesriikidele, milline joon tuleb võtta."

Valitud seltskond saab kokku vahetult enne järgmist Euroopa Ülemkogu, mis toimub 28.-29. juunil ning selle põhiteema on samuti migratsioon.

http://objektiiv.ee/seehofer-merkelist-ma-ei-saa-selle-naisega-enam-koos-tootada/