Dr Patty Daly. Foto: ekraanitõmmis

Dr Patty Daly Vancouveri piirkondlikust terviseametist (Vancouver Coastal Health) tõdes internetis toimunud koosolekul, et vaktsiinipassid on selleks, et motiveerida inimesi end vaktsineerima, mitte viiruse leviku vähendamiseks, vahendab LifeSiteNews.

Algatuse Action4Canada veebilehel avalikustati video koosolekust, kus arutati koroonakriisi üle. Üks koosolekul osalejatest küsis dr. Daly käest: "Miks me ei luba vaktsineerimata inimesi restoranidesse, kuid ometigi lastakse neid haiga raviosakondadesse? Kas see on tõsi? Kui jah, siis mis on riskid?"

Dr. Daly vastas küsijale, et vaktsiinipassid on vajalikud inimestele selleks, et nad saaksid minna restorani, kinno, spordisaali, kuid mitte seetõttu, et need kohad oleksid ohtlikud. "Me ei näe nakatumise kandumist nendes kohtades," tõdes dr. Daly, kes on ka British Columbia Ülikooli professor.

Tegelikult on see vajalik selleks, et stimuleerida vaktsineeritute protsendi tõusu, ütles dr. Daly. Ta selgitas ühtlasi, et nad ei ole näinud külastajate poolt põhjustatud nakkuse levikut haiglates, enamus nakatumisi tulevat haigla enda töötajatelt, kellest suur osa on vaktsineeritud. 

Toimetas René Allik