Foto: Facebook

Tundmatud vandaalid rüvetasid üle-eelmisel nädalavahetusel Lõuna-Poola Goleszów külas kristlikku kirikut, sodides hoone peaustele satanistlikke sümboleid, vahendab Breitbart London.

Vandaalid kirjutasid valge pihustusvärviga kiriku peaustele ladina keelsed sõnad "Ora pro nobis, Lucifer", mis tähendab "Palveta meie eest, Lucifer" ning ladina keeles "saatana kirik". Ühtlasi soditi kirikule pentagramm, pahupidi rist ning number 666, mis viitab metsalise arvule Johannese ilmutuse raamatus.

Vandalismiakt leidis aset üle-eelmise laupäeva öösel ning selle avastas pühapäeva hommikul kirikuteener, kes saabus pühapäevast missat ette valmistama.

Euroopa kristlaste vastased rünnakud on sagenemas

2019. aastal langes üle kogu Euroopa rekordiliselt kristlikke rajatisi rünnakute ohvriks. Vandaalitseti, rüüstati ja rüvetati umbes 3000 kirikut, kooli, surnuaeda ja monumenti.

Euroopa Kristlaste Vastase Sallimatuse ja Diskrimineerimise Vaatleja (Observatory on Intolerance and Discrimination Against Christians in Europe (OIDACE)) 2019. aasta raporti kohaselt on kristlaste tagakiusamine Euroopas tõusuteel ning "võrreldes varasemate aastatega esineb rohkem kirikute, kristlike sümbolite ja surnuaedade vandaalitsemisi, rüvetamisi ja süütamisi üle Euroopa".

Lisaks on raporti kohaselt Euroopa "kristlasi vallandatud, hagetud ning isegi arreteeritud oma väljendusvabaduse või südametunnistuse vabaduse praktiseerimise eest".

"Nagu me oleme varasemalt täheldanud ei koge Euroopa kristlased mitte ainult sotsiaalset diskrimineerimist, eelarvamusi või vabaduste piiramist. Kristlasi ning sealhulgas vaimulikke on ka nende usu pärast rünnatud või tapetud," seisis raportis.

Raportis oli samuti ära toodud Prantsuse siseministeeriumi 2018. aasta ametlik kuritegude statistika, kus oli ära märgitud 1063 "kristlusevastast tegu" ning mille kohaselt kasvasid kristlike rajatiste vastased rünnakud kümne aastase perioodi vältel alates 2008. aastast kuni 2018. aastani ligikaudu 250 protsenti.

Toimetas Martin Vaher