Vikerkaar. Foto: Pexels

Kui kodukandi kiriku ette vikerkaarelipp lehvima seati, sai Sally Naumannil (85) mõõt täis ja ta pani paberile read, mis ajasid tagajalgadele kogu liberaalse linna.

Ta kirjutas kohalikule lehele nii:

Toimetajale:

Üks kurvemaid vaateid, mida ma tean, on kaunis vikerkaar (homoliikumine on kaaperdanud Jumala lepingu märgi, vt 1. Moosese 9:13-17, Ilmutuse 4:3 – toim) lehvimas lipu kujul tervitamaks ja julgustamaks seda äärmiselt ohtlikku käitumist – homoseksuaalsust. Iga kord, kui ma oma kodulinna Carlisle’i keskusest läbi lähen, näen ma seda lippu ja mu süda kisendab – miks, Miks?

Tõepoolest, miks on see lipp kasutusel kõnelemaks head homoseksuaalsusest ning julgustamaks inimesi niiviisi käituma? Kes hooliks inimestest, kes ühel või teisel põhjusel sellise käitumise omaks on võtnud? Ja homoseksuaalsus on käitumine, keegi ei sünni homoseksuaalsena.

Kus on tõde? Kus on abi nende inimeste jaoks? Näib, et neid vaid aidatakse edasi mööda aiateed, mis viib mõnede kõige hirmsamate haiguste juurde, mida inimkond tunneb. Vaadake vaid haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse kodulehele ja lugege sealt, kuivõrd laastav homoseksuaalne käitumine tegelikult on. Seejärel vaadake veebilehte pfox.org, kus endised homoseksuaalid oma lugusid jutustavad.

Teades, kui paljud homoseksuaalse käitumise tõttu HIVi ja AIDSi on nakatunud ning isegi surnud on, panen ma imeks, et inimesed sellist käitumist propageerivad – rääkimata sellest, et veel kirikute uste ees.

Sally J. Naumann

Siin on pilt kõnealusest kirikust ja lipust lehvimas selle ees:

Järgmises Charlisle Mosquito numbris avaldati üheksa kurja ja Sallyt ründavat kirja – pooldavaid aga ei ühtegi.

Muuhulgas leiti, et tema kiri on “vihakõne”, “desinformatsioon”, “haisev” ja “ignorantne”.

Veel väideti, et kirja poleks üldse tohtinud avaldada, kuna see võivat põhjustada enesetappe või vägivalda, sest sisaldas “destruktiivseid ja homofoobseid vaateid.”

Keegi naisterahvas ehmatas Sally kirja peale väga ära ja paneb nüüd alati oma maja ukse lukku.

Üles loetleti ka varasemalt aset leidnud hirmsaid vägivallategusid ning selgitati, et tõenäoliselt olid põhjuseks just sellised suhtumised, mida väljendas ka Sally.

Ja kõige tipuks nõuti, et linnas valitseks “tolerantsuse ja kaasatuse” atmosfäär.

Kirjade sadu jätkus ning Sallyt võrreldi isegi Vladimir Putini, Breitbarti ja Steve Bannoni, Kellyanne Conway ja natsi Saksamaaga.

Ajalehe poolt ilmus salvav juhtkiri, kus arutati võimalusi kogukonda Sally vaadete eest kaitsta, kuna “vahel muutub mõni seisukoht niivõrd eemaletõukavaks, et ei sobi enam arutelu teemaks. Ning homoseksuaalsuse kirjeldamine haigusena on ehk juba sõitnud sellisele territooriumile.”

Lehe vahendusel kõlas ka aktivistide üleskutse täita linn nüüd vikerkaarelipukestega – mis leidis peatset järgimist.

Sally ukse taha ilmus ette teatamata telereporter ning olukorra ootamatust arvestades vastas Sally küsimustele selgelt ja söakalt. Hiljem intervjueeriti linna peal lisaks rohkesti liberaale.

Õnneks on ka toetajaid ning äsja postkontorist väljudes leidis vanadaam oma auto ukselingi vahelt lilli.

Läinud laupäeval laekus talle postkasti käsitsi kirjutatud tänukiri linna endiselt elanikult, kes ühtlasi väljendas oma kogemustele tuginedes veendumust, et vastulöök Sallyle saab olema arvestatav.

Sally omalt poolt on tõotanud, et kui suurem kisa-kära veidi vaibub, kirjutab ta toimetajale juba põhjalikumalt.

Loe sündmustest pikemalt portaali Mass Resistance vahendusel.