Iirimaa esindaja Bambie Thug tegi tänavusel Eurovisioonil satanistliku etteaste. Foto: Scanpix

Riigikogu ja Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu liige Varro Vooglaid leiab, et Eestile oleks väärikas lahkuda sügavalt mandunud ning kultuuriliselt allakäinud Eurovisioonilt, kus propageeritakse satanismi ning tõstetakse pjedestaalile hälvikuid ja perverte.

Vooglaid kirjutas sotsiaalmeedias, et tõstatas teisipäeval ERR-i nõukogu koosoleku lõpus küsimuse, miks Eesti üldse osaleb sügavalt mandunud Eurovisioonil ja kulutab selleks veel mitusada tuhat eurot maksumaksjate raha.

Ühtlasi osutas ta koosolekul, et tema hinnangul tuleks osalemisest loobuda ja suunata vabanev ressurss näiteks suurejoonelise laste lauluvõistluse korraldamiseks või laulupeo koorijuhtide töö tasustamiseks.

"Mitmed nõukogu liikmed olid minuga sama meelt, et Eurovisiooni kultuuriline allakäik on satanismi propageerimises ning hälvikute ja pervertide pjedestaalile tõstmises jõudnud tasemele, kus on igati mõistlik küsida, kas osalemist tasub jätkata või mitte," kirjutas ta. 

Tema sõnul ütles üks nõukogu liige koosoleku järgselt talle, et loodab kogu selle ettevõtmise iseeneslikule kokkukukkumisele, sest asi on muutunud totaalseks farsiks.

Vooglaid vastas aga talle, et tema tahaks näha just Eesti aktiivset ja väärikat, iseseisvat tegutsemist ehk siis seda, et kergitataks viisakalt kaabut, soovitaks kõike head ja jäetaks hüvasti.

"Just samuti lahkuksime ju peolt, kus osalejad on lakku täis ja nilbitsevad ning keegi on juba püksidki jalast võtnud ja laseb palja tagumikuga ringi – selle asemel et oodata ja loota, et pidu lõppeb ise ära," lisas Vooglaid lõpetuseks.

Iirimaa "mittebinaarne" esindaja Bambie Thug propageerimas tänavusel Eurovisioonil satanismi. Foto: Scanpix

Toimetas Martin Vaher