Käesoleva aasta 7. märtsil on jutuhoos Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni abikaasa Brigitte (vasakul) ja peatselt oma posti pojale pärandav pangajuht David de Rothschild. Foto: Scanpix

Tõenäoliselt tuntuim Euroopa pangandusdünastia on andnud teada, et 75-aastase David de Rothschildi mantlipärijaks tegevjuhina valiti tema poeg Alexandre de Rothschild (37).

Alexandre de Rothschildist saab selle aasta 17. mail seitsmenda põlve Rothschild aastal 1838 asutatud Prantsuse-Briti investeerimispanga eesotsas, kirjutab InfoWars.

Nagu usub Alexandre de Rothschild, "on meie firma niivõrd edukaks tegevad [inimesed] sama vaimustunud kui mina, et meie firma eesotsas jätkab meie perekond."

Financial Timesi teatel tahab Rothschild edaspidi laiendada haaret Ameerika Ühendriikides, kus on tänaseks tegutsetud 70 aastat.

Kahe viimase aastaga on juba avatud kontorid ka Chicagos ja Palo Altos – lisaks New Yorgile, Los Angelesele ja Washingtonile.

Ka töötajaid on juurde värvatud.

Firma veebilehe andmetel on Rothschildi palgal laias laastus 2800 inimest 40 riigis. Grupi viimase poolaasta tuludeks on näidatud 852 miljonit eurot.