Foto: BigStockPhoto

2019. aasta jõulude ajal teatas Reformierakonna esinaine Kaja Kallas sotsiaalmeedias, et kinkis peaminister Jüri Ratasele George Orwelli "Loomade farmi" ja "1984" kaksikraamatu.

Kallas kirjutas postituses:

"Jõulude ajal on loodetavasti perega olemise kõrval aega ka lugeda,» kirjutas Kallas oma postituses. «Head raamatud."

Inimene, kes on sotsiaalmeedias võtnud omale kasutajanime @dannybreal, kirjutab hiljem, ajal kui Kallasest oli saanud peaminister, postituse kommentaariks:

"Sa ise oled neid raamatud lugenud @kajakallas? Vaadates, mis riigis toimub siis võtsid neid kui õpikuid ja lood meile korralikku düstoopiat. Süüa ei saa kuskil. Kuhugi minna ei saa. Täna läksin ujulasse. Noh, muidu oskan ujuda ja pole sellega kunagi probleemi olnud. Olen ujumisega palju vaeva näinud, et oskused tasemel hoida. Järsku sunniti päästevesti selga panema. Mulle öeldi, et kui mina päästevesti selga ei pane, siis kõik teised upuvad ära ja panen sellega ennast ja teisi ohtu. Ma oskan ujuda. Ja kuidas teiste päästevest neid järsku enam ei päästa, kui mina seda endale selga ei pane? Miks nad üldse kannavad seda siis? Öeldi, et see on eksperdi hinnang ja ma ei tohiks küsimusi esitada. Ma ei tea, veider värk. Lahkusin 😊

Olgu öeldud, et Austraalias Victoria osariigis on koroonaga haiglas olevatest inimestest 95% vaktsineeritud ning illusioon, et vaktsineeritud haigust edasi ei levita on lihtsalt *** nali. Oma *** QR koodiga need *** võivad mu sõbranna sünnituseelses palatis läkastada nii nagu süda ihkab. Mis te arvate tõesti, et lasete omale mingit teadmatut solki sisse ja teie ümber tekib actimeli mull ja olete järsku tervislikud ja kuulikindlad? Huvitavas illusioonis elavad inimesed ikka. Naljakas vaadata. Inimene kustutab meeleheitlikult kommentaare, sest ta saab ise ka aru, et ta on täiesti erroris omadega. Parem kustutan kommentaari, teen nägu nagu poleks seda kunagi lugenud ja elan oma reaalsuses edasi."

Kallas lisas pildi raamatusse kirjutatud pühendusest:

"Hea Jüri! Siin on 2 raamatut, mida soovitan lugeda. Mõlemast on õppida üht-teist ka meie praeguse aja kohta. Soovin sulle ja su perele rahulikke jõule!"

Kaja Kallas kandideerib 5. märtsil toimuvatel parlamendi valimistel Harju- ja Raplamaal.

Toimetas Karol Kallas