Eva-Maria Liimets Foto: Wikipedia

Keskerakonna välisminister Eva-Maria Liimets avaldas aasta enne Ukraina sõda arvamust, et Eesti võiks Tartu rahulepinguga Eestile kuuluvad alad Venemaale lõplikult ära anda.

Liimets esines 16. veebruaril 2021. aastal riigikogus avaldusega: "Olen veendunud, et Eesti huvides on endiselt see, et Eesti ja Venemaa ratifitseerivad allkirjastatud piirilepingu ning ametis olev Vabariigi Valitsus on põhimõtteliselt valmis selles küsimuses edasi liikuma."

2021. aasta veebruaris oli Eestis võimul kaporatuuri riigipöördega vastselt ametisse saanud Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus. Peaminister oli Kaja Kallas.

Keskerakonna välisministri sõnul oleks piirilepingu ratifitseerimine aidanud "tugevdada Eesti julgeolekut". Ta lisas, et Eesti peaks astuma esimese sammu: "Eesti-poolne esimene samm on see, kus me ütleme, et oleme valmis ratifitseerima," jätkas Liimets.

Eesti ja Venemaa vahel 2.02.1920 sõlmitud Tartu rahulepingut eirav piirileping allkirjastati Moskvas 18. veebruaril 2014. aastal. Allkirjastajateks olid Eesti välisminister Urmas Paet ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Uus piirileping ei ole jõustunud, kuna selle peavad kinnitama mõlema riigi parlamendid, mida kumbki neist pole teinud.

2014. aasta veebruaris oli peaminister reformierakondlane Andrus Ansip ja valitsuskoalitsiooni kuulusid Isamaa eelkäija Isamaa ja Res Publica Liit ning Reformierakond.

Keskerakondlane Eva-Maria Liimets kandideerib 5. märtsil toimuvatel riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaal.

Samuti kandideerivad riigikogu valimistel Kaja Kallas ja Urmas Paet.