Hollandi põllumehed maanteed blokeerimas Foto: Scanpix

Vasakäärmuslased peavad rohepöörde vastu protesteerivaid põllumehi "paremäärmuslasteks".

"Järgmisest nädalast alates hõivame me kariloomad ja laseme nad suurlautadest vabadusse," ilmus teade portaalis, mis on seotud vasakäärmuslastega, kirjutab Der Telegraaf. "Nad on paremäärmuslikud natsionalistid ja loomade jaoks võrreldavad natsidega," seisab avalduses, kus kutsutakse ka üles liituma Loomakaitsejõuga (Animal Defence Force).

Hollandi põllumeeste organisatsioon LTO kutsus põllumehi valvsusele ja säilitama rahu. "LTO on teadlik sotsiaalmeedias ringlevast avaldusest loomakaitsega seotud äärmuslaste poolt, mis kutsub okupeerima farme," sõnas LTO. "Organisatsioon võtab selliseid ähvardusi väga tõsiselt ja kutsub oma liikmeid üles jääma valvsaks võimalike aktsioonide suhtes." LTO lisas, et "on oluline, et põllumehed teaksid, mida nad saavad teha loomakaitseäärmuslaste intsidentide ennetamiseks, kuid ka selles, kuidas tegutseda kahtlastes olukordades või reaalse sissemurdmise korral."

Hollandi põllumeestel on suur toetus ühiskonna poolt. Ligi 71% hollandlastest toetab põllumehi, paljud võtavad osa ka toetusmeeleavaldustest.

Toimetas René Allik