Eesti Päevalehe ajakirjanik Mihkel Tamm saatis Objektiivile oma vastulause Mart ja Martin Helme poolt saates "Räägime asjast" esitatud kahtlustustele, nagu kasutanuks EPL EKRE ridadest kriminaalse taustaga isikute tuvastamiseks riiklike struktuuride abi. Allpool on avaldatud vastulause tervikkujul.
Eesti Päevaleht tegi ülevaate Eesti erakondadesse kuuluvate inimeste kriminaalkaristuste kohta tuginedes kohtulahendite registrile. See on tasuta. Selle puhul ei tule erinevalt karistusregistrist maksta iga päringu eest 4 eurot. Me ei ole kõiki kümneid tuhandeid nimesid läbi lasknud ükshaaval, vaid kasutanud selleks programmi abi, mis erakonnaliikmete nimed kohtulahendite registrist läbi laseb. Leitud avalikud vasted käime ükshaaval üle, et vältida nimekaimude sattumist oma lugudesse või muid vigu.
Seega kasutame oma töös lihtsalt tehnoloogia abi. Meile ei ole ühtegi nimekirja toonud ükski kaitsepolitsei ega muu ametnik.
Lisaks tahan rõhutada, et EKRE ei ole meil kuidagi eriliselt fookuses. Samal meetodil kontrollime kõikide nende Eesti erakondade liikmeid, kellel on vähegi võimalust riigikokku pääseda. Lood roheliste, Reformierakonna, sotsiaaldemokraatide, Isamaa ja Keskerakonna kohta ilmuvad järgneva paari nädala jooksul. Seni on ilmunud juba lood Elurikkuse erakonna ja Eesti 200 kohta. Tõik, et osad erakonnad on hakanud juba praegu meie lugude hirmus oma liikmeskonda ise kontrollima, näitab, et meie ajakirjanduslikul tööl on reaalne mõju.
Toimetas Varro Vooglaid
„Räägime asjast": info EKRE karistatud liikmete kohta pärineb ilmselt riigiametnikult