Meeleavaldajad piketil Stenbocki maja ees. Foto: Varro Vooglaid

Neljapäeval, 17. veebruaril algusega kell 11.00 toimub Toompeal, Stenbocki maja ees taas pikett, millega nõutakse koroonapiirangute viivitamatut lõpetamist.

Pikett toimub valitsuse hoone lähistel juba üheksandat korda ning seda korraldab Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK).

"Nagu arvata võis, osutus valitsuse lubadus teha 21. veebruaril koroonapasside süsteemile lõpp, järjekordseks pettuseks. Samas on ilmne, et sel piirangul, millega on sajad tuhanded inimesed endiselt avalikust elust kõrvale tõrjutud, ei ole õiglast alust, mistõttu peame jätkuvalt nõudma selle lõpetamist," toonitab pikettide peakorraldaja Varro Vooglaid.

"Isegi valitsuse nn teadusnõukoja eelmine juht Irja Lutsar on korduvalt selgelt välja öelnud, et vaktsiinipasside süsteem ei teeni enam mingit mõistetavat eesmärki. Tegelikult on muidugi selge, et see polegi kunagi teeninud muud eesmärki kui inimeste süstima survestamine ja sundimine, millisena see on kogu aeg olnud põhiseadusega vastuolus," lisas SAPTK juhataja.

Lisaks vaktsiinipasside süsteemi lõpetamisele nõutakse piketiga ka maskikandmise kohustuse tühistamist, sest kumbki piirang ei ole reaalselt taganud viiruse leviku peatamist ning pealgi pole praegu levivat viirust võimalik pidada eriti ohtlikuks viiruseks, mille peatamiseks oleks suurte piirangute rakendamine üldse õigustatud. 

Piketi korraldajad rõhutavad vajadust mitte alluda võimalikele provokatsioonidele ja paluvad nende esinemisel hoiduda füüsilistest konfliktidest.