Sõjaväelased silmitsi Salisburys selle aasta 11. märtsil. Foto: Scanpix

Kommenteerides sündmusi Salisburys ütles kindralleitnant Jevgeni Bužinski BBC reporterile, et suhted Venemaa ja Ameerika Ühendriikide vahel võivad minna hullemaks külma sõja haripunktist ning “lõppeda väga, väga halvasti,” vallandades “viimase sõja inimkonna ajaloos.”

Täna Venemaa poliitikauuringute PIR-keskuse vanemasepresidendina töötav Bužinski täpsustas ajakirjanikule, et “külmast sõjast hullem on päris sõda.”

“See saab olema viimane sõda inimkonna ajaloos – mitte [pelgalt] Salisbury mürgitamise, vaid kõigi astutavate sammude tõttu,” rääkis ta, puudutades diplomaatide vastastikuste väljasaatmiste vallandumist.

“Te näete survet USA poolt, [ja] teie väitel saab see surve jätkuma – mida te sellega saavutate? Saavutate režiimimuutuse? See on tulutu. Te ei tunne venelasi. Mida rohkem välispidist survet, seda rohkem koondub ühiskond presidendi ümber.”

Eriliselt hoiatas erukindral läänt katsete eest Venemaad nurka suruda.

Mis järgneb diplomaatide vastastikusele väljasaatmisele, küsis erukindral. Ja vastas: “Diplomaatiliste suhete katkemine. Pärast seda – ma ju ütlesin, et see ei vii mitte kuhugi. Tegelikult te ajate Venemaa nurka. Ja Venemaad nurka ajada on väga ohtlik asi.”

Fookuses: Skripali juhtumis valitseb seni faktide asemel propaganda