Vene Õigeusu Kiriku ühiskonna ja Kiriku vaheliste suhete nõukogu esimees, ülempreester Vsevolod Tšaplin väljendas arvamust, et samasooliste „abielu“ legaliseerimine on "areng", mis hävitab järgneva 50 aasta jooksul lõplikult Lääne tsivilisatsiooni.

„Kõige olulisemad küsimused nii inimese elus kui rahvusvahelistes suhetes ei peitu tegelikult ei majanduses ega poliitikas, vaid selles, kas inimene või ühiskond allub igavikulistele moraalinormidele või üritab neid hävitada.

Me teame, et Läänes on tegelikult palju riike, mille rahvad ei soovi sellise äärmusliku moraalse kõdunemise tunnustamist ühiskondliku normina. Must on must ja valge on valge ning see ei muutu sõltumata sellest, kui palju vastupidist valet ka ei korrutata.

Venemaal on siinkohal eriline missioon öelda kogu maailmale, et homoseksualistlikud „abielud“ ning katsed seadustada intsesti ja pedofiiliat kujutavad endast surma ja ühiskondlikku enesetappu."

Selliste sõnadega kommenteeris isa Vsevolod president Vladimir Putini avaldust Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni tippkohtumisel, kus Vene president kinnitas, et kavatseb vastu võtta seaduse, mis keelustab Vene laste lapsendamise homoseksualistidest „perede“ poolt.

Isa Vsevolod usub, et „Venemaa on alati soovinud olla ja olnud võimeline olema maailmas teenäitajaks“.

Ülempreestri sõnul on Venemaa missiooniks tänapäeval toetada lääne rahvaid, sisendades nendesse usku, et neil on võime taas sündida ning pöörduda tagasi nende kristlike aadete juurde, millest Euroopa kunagi sündis.

„Ilma kristluse taassünnita ei ole Venemaal ja Euroopal tulevikku – vastasel juhul ootab lääne tsivilisatsiooni 50 aasta jooksul kollaps. Sellpärast ütleme oma sõpradele läänes järgnevat – teie tulevik on teie endi kätes, aga tegemist on valikuga, mille eest te ei saa enam põgeneda.“

Isa Vselovodi sõnul on Vene parlamendisaadikute poolt väljendatud ning president Putini poolt toetatud seadus keelustada vene laste lapsendamine välismaiste homoseksualistide poolt lihtsalt „elementaarse terve mõistuse ilming“.

Pisike kirikuline

Üleüldse on mõte laste lapsendamisest välismaalaste poolt riigis, mis ei ole endiselt demograafilisest defitsiidist väljunud, peapiiskopi sõnul „sügavalt ebanormaalne ja ebamoraalne“.

„Mis puudutab vanemlike õiguste andmist seksuaalselt perverssetele „paaridele“, siis on olemas teaduslikult tõsikindlad andmed, et selliste koosluste keskel kasvanud lapsed omandavad oluliselt sagedamini samasugused perverssed kombed kui lapsed, kes on kasvatatud normaalse traditsioonilise pere või isegi üksikvanema poolt.“
 
„Kuigi homoseksualistidele lapsendamisõiguse keelamine on igale tervemõistuslikule inimesele enesestmõistetav, on tegemist üksnes esimese sammuga teel, kuhu me soovime jõuda riigi ja tsivilisatsioonina“, kommenteeris isa Tšaplin.
 
Tema sõnul tuleb „sõlmida suhteid ühiskondlikke eliitidega vastavalt sellele, milline on nende suhtumine kristlikusse eetikasse või vähemasti universaalsetesse inimlikesse moraalinormidesse, mis ei muutu kunagi, kuna  on loodud muutumatu Jumala enda poolt.“

Allikas: Interfax

Vt seonduval teemal:

  • "Homoaktivisti ülestunnistus: "homoabielu" tuleb seadustada mitte võrdsuse saavutamiseks, vaid abielu institutsiooni hävitamiseks", De Civitate, 13.06.2013
  • "Vene riigiduuma kiitis homopropaganda vastase seaduseelnõu heaks häältega 436–0; välismaised homopropagandistid saadetakse riigist välja", De Civitate, 11.06.2013