Vene president Vladimir Putin surumas värskelt ametissenimetatud lasteõiguste ombudsmani Anna Kuznetsova kätt. Foto: Mihhail Klimentjev, AFP/Scanpix

Vene president Vladimir Putin määras riigi lasteõiguste ombudsmaniks elupooldava liikumise eestvedaja, õigeusu preestri abikaasa ning nelja poja ja kahe tütre ema Anna Kuznetsova.

Kuznetsova (34) võtab Venemaa kõrgeima pereväärtuste eest seisva organisatsiooni juhi volitused üle Pavel Astahhovilt, kirjutab LifeSiteNews.

Varasemalt on Kuznetsova juhtinud perekonna ja emaduse eest seisva ning laste kasvatamisega seonduvatele küsimustele lahendusi otsiva Pokrovi fondi tööd Kesk-Venemaal ning olnud tegev ka teistes elupooldavates liikumistes.

Kuznetsova on võtnud avalikult sõna abordi vastu ning töötanud tulevaste emade nõustajana. Ühtlasi pooldab ta abordi täielikku keelustamist Venemaal.

Kuznetsova abikaasa preester Aleksei on tuntud kui abielueelse puhtuse propageerija noorte hulgas.

Ameerika Õigeusu Instituudi presidendi Johannes Jacobse sõnutsi on Kuznetsova ametissenimetamine lootustandev märk. "Nad näevad vajadust tugevdada traditsioonilisi perestruktuure," ütles ta LifeSiteNewsile. "Rõhutada laste tähtsust ja turvalisust ning alustada võitlusest ideoloogiate vastu, mis õigustavad nende hävitamist emaüsas – see on hea ja vajalik."

"Nii heidetakse väljakutse viimasel ajal võimust võtnud lähenemisele, et perekonna loomine pole enamat, kui isikliku rahulduse otsimine, mis soodustab rahvaste ja tsivilisatsioonide allakäiku," jätkas isa Jacobse. "Venemaa on ilmselgelt otsustanud, et ei lähe Rootsi ja teiste Euroopa rahvaste teed. Enamik Euroopa rahvaid on teatud allakäiguspiraalis, kus rahvaarv langeb ning rahvad võivad isegi kaduda."

Madala juurdekasvu tõttu "domineerivad Rootsis 20 aasta pärast mitterootslased ning ajaloolist Rootsist enam ei eksisteeri. Venemaa võtab langevat sündimust tõsiselt," ütles isa Jacobse.