Vene majandus jätkas oktoobris aeglast taastumist, kuigi tõusutempole mõjuvad kammitsevalt keskpanga karmid inflatsiooni-vastased meetmed.
Tööstustoodang osutus oktoobris 8,5 protsendi võrra septembrikuisest suuremaks, kirjutab The Duran. Tegemist on tugevaima tõusuga alates aprillist.
Inflatsioon on samal ajal langenud turgude üllatuseks aastatasemele 6,1 protsenti. Novembris on näitaja ilmselt juba alla 6 protsendi.
Nii tootmise kui teenuste vallas oli tulevikutrendidele osutav ostujuhtide indeks (PMI) positiivne ehk vastavalt 52,40 ja 52,70.
Samal ajal on Venemaa teel rekordilise teraviljasaagi poole – umbkaudu 106 miljonit tonni. See omakorda peegeldab üleüldist põllumajandussektori tugevnemist, mis teeb 3-protsendilist aastakasvu.
Paari aastaga on Venemaa saavutanud isemajandamise nii sea- kui linnuliha vallas, mida varasemalt suurtes kogustes imporditi. Varsti jõutakse samasse seisu veiselihaga ning siis on lihavajadused kaetud kodumaise toodanguga.
Põllumajandussektori paranemine on võimaldanud Venemaal vähendada toiduimporti mullusega kõrvutades 10 protsenti.
Esmakordselt ajaloos jätab Venemaa tänavu seljataha Ameerika Ühendriigid ning tõuseb maailma juhtivaks nisueksportijaks.
Ühtlasi on Venemaast saanud netoeksportija teatud toiduainete nagu kanaliha vallas.
Valitsuse toetuse jätkudes võib Venemaast 2020-ndatel aastatel kujuneda arvestatav toiduaineid eksportiv riik.
Vene peaminister Vladimir Medvedev on ennustanud, et toiduainetest saab Venemaa suurim välisvaluuta allikas pärast energiaeksporti.
Venemaa põllumajanduse jaoks on Euroopa Liidu sanktsioonid osutunud sulaselgeks õnnistuseks. Venelaste vastusanktsioonid võõrutasid riigi impordist kiirusega, mis näib jahmatavat isegi Vene valitsust ennast, ning kannustasid kodumaist tootmist.