ÜRO peasekretär Ban Ki-moon (vasakul) ja Austria europervert Conchita Wurst (eesti k. "vorst") Viinis rahvale viibutamas. Foto: Ronald Zak, AP/Scanpix

ÜRO Julgeolekunõukogu valmistus kiitma ametist lahkuva peasekretäri Ban Ki-mooni saavutusi LGBT-õiguste edendamisel maailmas. Siis aga sekkusid Vene diplomaadid, kirjutab LifeSiteNews.

Nimelt oli Ki-moon (72) läinud kolmapäeval julgeolekunõukogus aukülaliseks ning teda kavatseti kiita ja tänada homoseksuaalsuse kui normaalsuse edendamise eest terves maailmas.

Ki-moon võitles LGBT-inimeste “õiguste” eest ning pidas nende auks maailmaorganisatsioonis maha esimese suure koosoleku. 2014. aastal andis ta korralduse tunnustada seaduslikuna ja sotsiaaltoetuste väärilisena samasooliste “abielusid” kõigis ÜRO liikmesriikides.

Kolmapäevasel koosolekul taheti lugeda ette järgmine teadaanne: “Tänu teile, härra peasekretär, on naisi, noori ja LGBT-kogukonda kuulda võetud ja aidatud, ning täna kõlavad nende hääled valjemini ja võimsamini nii selles [ÜRO] peakorteris kui kõikjal maailmas.”

Diplomaatide sõnutsi sekkusid venelased, kes üha rohkem piibellikule moraalsusele rõhuma on hakanud, ning keeldusid homoseksuaalsusele kiidulaulu laulmast.

Nii jõutigi kompromissini ning Ki-mooni imetleti vaid kui inimest, tänu kellele ÜRO “üha rohkem kuulab ja aitab neid, kes on kõige haavatavamad või kõrvale tõugatud.”