“Rahumeelse protestiliikumisena” kirjeldatud Black Lives Matter (Mustad Elud Loevad) demonstratsioonidel Rootsis peksid valdavalt mustanahalised jõugud jalgadega politseiautosid, röökisid kohalviibijate peale ja lõid sisse ka erinevate poodide aknaid. Protestiüritustel oli ka suur hulk nooremapoolseid valgeid rootslasi.

Videos on näha ka noori valgeid protestijaid, kellest näiteks üks kannab silti “Blue lives don’t matter” ehk “Politseinikute elud pole olulised.”

Üks valge Rootsi mees üritab protestijate käest rootslaste nimel vabandust paluda. Talle karjutakse erinevaid ähvardusi, näiteks “istu maha ja lase mõnel mustanahalisel rääkida.” Üks mustanahaline mees asub karjuma: “Ei, me ei kuula sind!” ning puhkeb rüselus.

Veel võib videost näha, kuidas mustanahaliste rüüstajate jõuk loobib laiali ja peksab segamini ühe perekonna vara, kes parasjagu uude korterisse sisse kolimas on. Samuti on näha kaubanduskeskuse rüüstamist.

Üks mustanahaline mees püüab teist takistada, kui see parasjagu poe fassaadi sisse peksab. Seepeale tekib tal kahe teise mustanahalise mehega rüselus.

Vähemalt üks kohalviibija lehvitas ka Antifa liikumise lippu. USA president Donald Trump plaanib Antifa teadupärast terroristlikuks organisatsiooniks nimetada.

Kui videos võib üldiselt näha märulipolitseinikke mässajatega rüselemas või autodega nende eest ära sõitmas, siis üks valge naissoost politseinik põlvitab ka üritust toetava sildiga ja hiljem kallistab nuttes protestijatega.

Toimetas Jaanus Vogelberg