Sotsiaalmeedias levib kulutulena videokokkuvõte Kaja Kallase üheselt kriitlistest väljaütlemisest, mida ta arvab idavedude skandaalist.

Targo Pärnamets on pannud kokku YouTube'i video, milles on reastatud Kaja Kallase poolt nii kodu- kui välismaisele meediale antud Venemaa äri teemalised sõnumid.

Videos kõlavad sõnad: "sanktsioonid", "[Vladimir] Putin tuleb isoleerida", "ettevõtted peavad ise tegema need otsused [Venemaa äri lõpetamiseks]", "me peame kasutama kõiki meie käsutuses olevaid tööriistu [Putini karistamiseks vms], "moraalne kompass [peab aitama Venemaal tegutsemise lõpetada]" ja muud sarnased väljaütlemised, mis annavad ühtse pildi, et Venemaaga ning Venemaal äri ajamine on lubamatu.

Taustaks on Pärnamets lisanud uudisklipid suurtest lääne ettevõtetest – mida on üle 600 –, mis on päriselt Venemaal tegutsemise peatanud. 

Samuti on videos välja toodud Kallase keerutamine oma abikaasa Venemaa äritegevuse teemal, mida palistavad erinevad väljavõtted jutu- ja uudistesaadest. Näiteks kinnitas Kallas tänavu 24. augustil, et Stark Logistics lõpetas tegevuse Venemaal "kuu aega peale Ukraina sõja algust".

Ta tegi seda korduvalt, ka siis kui oli juba teada, et tema abikaasa ajab äri Venemaaga tänaseni.

Lisaks näeb videos, et vastupidiselt Kallase väidetele, ei ole skandaali kajastus välismaal sugugi "tagasihoidlik".

Käesoleva uudise kirjutamise ajaks on videol üle 19 tuhande vaatamise.

Toimetas Karol Kallas