Jussie Smollett Foto: Scanpix

Möödunud aasta märtsikuus enda ründamise lavastamise ja politsei ebaõiglase koormamise süüdistustest pääsenud seriaali “Empire” näitleja Jussie Smollettile esitati eriprokuröri poolt samas asjas kümme uut süüdistust.

Ameerika Ühendriikide Illinoisi osariigi võimud on taas üles võtnud kriminaalasja näitleja Jussie Smolleti vastu, kes lavastas suurema tähelepanu saavutamiseks enda vastase vihakuriteo, vahendab One America News Network.

Süüdistused esitas mustanahalise näitleja vastu eriprokurör Dan Webb. Neli süüdistust puudutavad politseile valetamist ja valekaebuse esitamist ning kuus süüdistust ebanormaalset käitumist.

Süüdistused esitati pea aasta peale Smolletti algsetest süüdistustest loobumist. Toona leiti, et näitleja lavastas enda vastase vihakuriteo, kuna soovis saada töö eest seriaalis “Empire” suuremat palka.

Süüdistamisest loobunud mustanahaline piirkonna prokurör Kim Foxx, kes tegi seda endise mustanahalise presidendiproua Michelle Obama nõudmisel, kaitseb oma otsust tänaseni.

“Kuigi ma olen tänagi samal seisukohal, mis varem … Ma tunnistan, et me oleksime võinud olla konkreetse kaasuse puhul oma otsustes läbipaistavamad,” rääkis Foxx ajakirjanikele.

Cooki maakonna (kus asub Illinoisi osariigi suurlinn Chicago) kohtunik määras Webbi ametisse möödunud aasta augustis, et see uuriks lähemalt, kas maakond peaks taotlema Smolletti karistamist selle rassistliku vihakuriteo lavastamise tõttu. Detsembris üllitati kohtuorder, millega nõuti välja kõik Smolletti ühe aasta andmed, kuid seda hoiti asja suure poliitilise kaalu tõttu saladuses.

Google’i käest nõuti näiteks välja Smolletti ja tema mänedžeri e-kirjavahetus, tekstisõnumid ning otsiajalugu. Neist andmetest selgus, et Smollett on varemgi, enne kõnealust rünnakut, lavastanud enda vastaseid rünnakuid.

Chicago politsei avalikustas, et Smollett saatis nädal aega enne rünnaku lavastamist Chicago filmistuudiosse, kus filmiti seriaali “Empire”, iseendale kirja. Kirjas olid rassistlikud ja vägivallaähvardused. FBI võttis toona uurimise üle ja pole veel kinnitanud, kas Smollett lavastas konkreetse episoodi ise.

Võimud arvavad, et Smolletti enda vastase vihakuriteo lavastamine oli tingitud stuudio reaktsioonist viidatud kirjale. Näitleja kaotas rolli seriaalis ja on omalt poolt kaevanud laimamise eest kohtusse Chicago linna.

Smolletti võltsitud kuritegu jõudis peale selle toimumist kiiresti massimeediasse ja näitleja “kaitseks” võtsid “Ameerika süsteemaatilist rassismi” manades sõna demokraatide presidendikandidaadid ning tuntud poliitikud.

Koomilise episoodina tuuakse välja, et Smollett ootas peale “rassistlikust vihakuriteost” teatamist politseid oma kodus poomisnöör – millega teda oli väidetavalt ähvardatud – kaelas.

Toimetas Karol Kallas