Tühi kohvik Tallinna vanalinnas Foto: Bigstockphoto

"On paras aeg lennata maailma teadvusesse teatega, et Eesti kuulutas enamiku koroonapiiranguid lõppenuks. Lõplikult." Nii kirjutab Villu Zirnask Eesti Päevalehe arvamusartiklis.

Zirnaski hinnangul oleks pikalt oma Nokiat otsinud Eestil hea võimalus taastada piirangute kaotamisega pandeemia ja elektrišoki tõttu hinge vaakuvat turismi-, restorani- ja meelelahutussektorit. Otsus tooks tooks Eestile positiivse maine ja ühtlasi arvukalt siinset majandust turgutavaid turiste.

"Eestit teataks, et koroonatõenditest saab minevik, maskidest samuti ning ammugi lõppevad kellaajalised ja muud turvateatri tüüpi koroonapiirangud ettevõtetele," sõnab Zirnask. 

"Küsite: kas ma olen hulluks läinud?" tõdeb Zirnask ja vastab: "Vastupidi, hullumeelsus on elu ja majandustegevust ikka veel edasi piirata. Lõviosa rahvast on täis- või tõhustusvaktsineeritud või läbi põdenud, mis teadlaste kinnitusel annab tugeva kaitse haigestumise vastu. Mida veel oodata?"

Zirnaski järgi toob edu õigel ajal hea turusegmendi valimine. Kui 60 protsenti inimestest peakski vihaselt kulmu kortsutama, aga 40 protsenti vaimustub ja 10 protsenti tuleb Eestisse reisile või siia õppima või investeerima, siis jääme plussi.

"Eesti – katmata naeratuste maa…," toob Zirnask välja suuna, kuhu liikuda. 

Toimetas René Allik