Foto: Bigstockphoto.com

USAs soovib Virginia osariik viia laste emaüsas tapmise uuele radikaalsele tasemele. Demokraat Kathy Tran esitas seaduseelnõu, mis lubab imikute elimineerimise sünnitustegevuse kestel. Osariigi kuberner oleks valmis vastsündinuid tapma isegi peale sünnitust.

LifeSiteNewsi lehel avaldatud pooleteise minutilises videoklipis räägib Põhja-Virginia päritolu Tran, kuidas tema esitatud eelnõu "kaitseb naisi ja nende isiklikku tervist puudutavaid otsuseid poliitikute sekkumise eest."

Olgu mainitud, et Tran kannab videos seljas roosat jakki. Värvi, mis on saanud naisõiguslaste sümboliks ja mis vallutas ka New Yorki pilvelõhkujad peale paljusid šokeerinud uue abordiseaduse vastuvõtmist. Samas on naine näiteks astunud välja röövikute kaitseks ja keelanud mürkide piserdamise märtsist aprillini.

Virginia osariigi kuberner Ralph Northam kommenteeris eelnõud täiendava mõttega, et abordi lubamine kuni sünnihetkeni võiks laieneda ka sündinud lastele. Kui abordiprotseduur juhtub ebaõnnestuma, oleks arstidel voli ema või perekonna nõusolekul last mitte elustada ja lasta tal surra.

"Kogu asi näeks välja nii: imik tuuakse ilmale; ta asetatakse võimalikult mugavatesse tingimustesse; kui lapse ema ja perekond seda soovivad, siis imik elustatakse, kui ei, siis lastakse tal surra," selgitas varasemalt lasteneuroloogi ametit pidanud kuberner.

Kuberneri ettepanek tekitas pro-life aktivistide seas furoori. Ben Shapiro nimetas ettepanekut otseselt "lapsetapuks".

Teine, kes Trani, kuberner Northami ja demokraadid hukka mõistis, oli president Donald Trump, nimetades eelnõud "jälestusväärseks" (terrible).

"See on kohutav. Mäletate kui mainisin, et Hillary Clinton on nõus imikute emaihust välja rebimisega. Seda see ongi, seda nad kavatsevadki. See on jälestusväärne," sõnas Trump.

Toimetas Lennart Käämer