Austria kohtu hambutus räige vägistamisjuhtumi lahendamisel on tekitanud nördimust paljudes. Harvaesinevalt kritiseeris konkreetset kaasust ka Vene president Vladimir Putin. Foto: Mihhail Metzel, TASS/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin mõistis teravalt hukka "seksihädas" varjupaigataotleja leebe kohtlemise pärast väikese poisi jõhkrat vägistamist Austria veekeskuses.

Kontinendil, mis "oma lapsi kaitsta ei suuda, pole tulevikku," vahendab Putinit Londoni ajaleht Daily Mail. Vene presidendi kommentaari kutsus esile Austria kohtunike otsus võtta tagasi migrandi süüdimõistev otsus, kuna neile jäi ebaselgeks, kas laps ütles "ei" või mitte.

20-aastane iraaklane Amir A. selgitas ühtlasi, et tegemist oli "seksuaalse eriolukorraga" tulenevalt sellest, et ta oli elanud ilma seksita neli kuud.

Pärast seda, kui kallaletungija poisi veekeskuses riietusruumi tiris ning teda seksuaalselt pilastas, vajas laps kiirkorras haiglaravi ning kannatab siiani post-traumaatilise stressihäire (PTSD) all.

Amir viibis veekeskuses tasuta integratsiooniprogrammi raames. Pärast "eriolukorra" lahendamist siirdus mees tagasi veemõnusid nautima, kuniks politseinikud tulid ja ta kaasa viisid.

Uus kohtuistung leiab ilmselt aset tuleval aastal ning asüülitaotleja jääb tõenäoliselt seniks vahi alla.

Putin väljendas nördimust, et "Euroopa riigis vägistab migrant lapse ning kohus laseb ta vabaks." Väidetavalt ei kajastanud Vene meedia juhtumi üksikasju täpselt ning Putin arvas seetõttu, et migrant lasti vabadusse.

"Mulle ei mahu pähe, mida nad seal ometi küll mõtlevad," ütles Putin äsjasel pressikonverentsil.

"Ma ei saa sellest lähenemisest aru – on see mingi süütunne migrantide ees? Mis siin sünnib? Arusaamatu."

Putin rõhutas, et juhtum on näide "traditsiooniliste rahvuslike väärtuste lagunemisest" ning lisas: "Ühiskonnal, mis oma lapsi kaitsta ei suuda, pole tulevikku."

Niigi raskes seisundis serblasest poiss peab aga Austria Serbia kogukonna suureks meelehärmiks uuesti iraaklasest vägistaja asjus kohtusse ilmuma.

Pilte kõnealusest veekeskusest:

german_pool

theresienbad_2