Vooglaid ja Poolamets: Krossi kuritöö poliitiliste tagamaade uurimata jätmine oli lubamatu

Krossi kuriteo poliitiliste tagamaade väljauurimata jätmine oli absoluutselt lubamatu, toonitasid omavahelises vestluses riigikogu liige Anti Poolamets ja Varro Vooglaid.

Poolametsa sõnul võis Krossi poolt oma valedega üles tõmmatud skandaal tõsiselt mõjutada EKRE tulemust riigikogu valimistel, sest tõsiasi, et ta valetas, nagu oleks EKRE tunnusmärkidega mehed teda vägivaldselt rünnanud, tuli avalikuks alles mõned nädalad enne parlamendi valimisi.

Ühtlasi toonitati, et väga tõsine probleem, mida ei ole siiani üldse ühiskondliku tähelepanu alla võetud, seondub küsimusega sellest, et kui politseile oli juba hiljemalt detsembri keskel selge, et Kross on EKRE-laste rünnaku kohta valetanud, siis miks ei jagatud seda teadmist avalikkusega enne veebruari keskpaika, mil valimised olid kas juba alanud või kohe algamas.

Igal juhul saadab õiguskaitseorganite poolt Krossile menetluse oportuniteediga lõpetamise näol kingituse tegemine ühiskonnale väga vale sõnumi, justkui ei peaks riik poliitilise motivatsiooniga kuritegusid piisavalt oluliseks, et neid üldse lõpuni menetleda.

Vabandust salvestuse puuduliku helikvaliteedi pärast.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.