Foto: erkaanitõmmis reporter.postimees.ee lehelt

25. veebruaril Kanal 2 uudistesaate "Reporter" eetris olnud tõrvikurongkäigu kajastus ja selle autor Marian Võsumets said eile kaela korraliku kriitika. Tänaseks on reportaaž Reporteri kodulehelt kustutatud.

Kanal 2 programmijuht Kaspar Kaljasele saadetud kirjale ei ole Objektiiv veel vastust saanud (avaldatakse kohe peale laekumist).
Võsumetsa kajastust tõrvikurongkäigust vaata Kanal 2 saadete arhiivist (15:09 – 21:37).

Vooglaid: kajastus oli tahtlikult kallutatud

Kodanikuaktivist Varro Vooglaid oletas oma Facebooki seinal, et Kanal 2-l on hakanud Marian Võsumetsa poolt "Reporterile" tõrvikurongkäigust tehtud "uudise" pärast lihtsalt piinlik.

"Saab näha, kas keegi sellise propagandistliku soperdise kokkukeeramise ja eetrisse laskmise pärast vabandada ka kavatseb," kommenteeris Vooglaid.

Oma eilses arvamuses nimetas Vooglaid Võsumetsa kajastust Eesti Vabariigi aastapäeva õhtul toimunud tõrvikurongkäigust õpikunäiteks ebaausast, kallutatud ja ebaprofessionaalsest ajakirjandusest.

"Võsumetsa poolt "Reporterile" tehtud klipi taustaks on soov luua tõrvikurongkäiku naeruvääristav ja seda võimalikult halvas valguses näitav kuvand," leidis Vooglaid.

Lisades, et Võsumets otsis klippi tehes tahtlikult üles üksikud ebakaines olekus mehed, kes isegi ei olnud rongkäigus, et neilt selgitusi küsida. Kõikjal nähtaval olnud lastega pered ja heatujulised noored, seevastu, jäid Reporteri kaamerasilma eest välja.

Võsumetsa oma antipaatiat ei varja

Võsumetsa isiklikke hoiakuid toimunud ürituse suhtes ilmestab hästi tema hilisem Instagrami postitus:

"RAHU!
See ei ole kontekst, milles ma sooviksin näha oma riigilippu. Rahvuslikke loosungeid räuskavad (raving) valged kutid EI OLE vääriline iseseisvuspäeva tähistamine. Erinevuste vähesus lubab vastutustundetutel lausungitel saada normiks. Standard (plagu), millest mööda kõnnid, on standard, millele annad oma heakskiidu. Ära tee seda. Hoia oma juhid vastutavatena."

Toimetas: Lennart Käämer