Bian Zhongyun + USA üliõpilaste meeleavaldus Allikas: @XVanFleet

Xi Van Fleet elas üle Esimees Mao Kultuurirevolutsiooni. 1986. aastal õnnestus tal üliõpilasena pääseda USAsse. Täna Ameerika Ühendriikides toimuv kultuurisõda meenutab talle otseselt Kultuurirevolutsiooni. 

Bian Zhongyun oli Hiina Rahvavabariigi Kultuurirevolutsiooni valvurite hungveipingide esimene ohver. Ta sündis 1916. aastal Wuwei maakonnas ja astus Hiina Kommunistlikusse Parteisse 1941. aastal, ajal kui suure osa riigist olid okupeerinud jaapanlased.

Xi Van Fleet Allikas: Twitter/@XVanFleet

Tal oli neli last ja ta oli Pekingi tüdrukute eliitkooli asedirektor. 

Ometigi sai proua Bianist kommunistidest revolutsionääride silmis kurjategija. Mis oli tema süü? Ta kuulus hukka mõistetud kodanlastest haritlaste klassi.

Saabus aasta 1966.

Kes olid tema mõrvarid? Teismelised tüdrukud! Ärge alahinnake ajupesu kurja jõudu. See võib teha korralikest ja heast perekonnast pärit tütarlastest koletised. 

Täpselt samasugune [nagu Kultuurirevolutsiooni aegses Hiina Rahvavabariigis] ajude pesemine leiab täna aset Ameerika Ühendriikides. Oluline on meeles pidada, et proua Bian oli veendunud kommunist ja osa Hiina Kommunistliku Partei ajupesumasinast.

Tema saatus peaks olema hoiatuseks kõigile ajupesijatele. Ühel päeval võivad teie õpilased leida, et te ei ole piisavalt ärklev ja kuulutavad teid vaenlaseks, kelle peab tühistama.

Äärmuslased lõpetavad alati üksteist ära süües.

Toimetas Karol Kallas