Kuul on teel. Foto: DSom/Bigstockphoto.com

Ligi aasta tagasi Washingtonis mõrvatud Demokraatide rahvuskomitee (DNC) töötaja surma asjaolusid uuriv eradetektiiv on kinnitanud, et Seth Rich oli enne kuulide läbi hukkumist kontaktis WikiLeaksiga.

Politsei on tänaseni pidanud vajalikuks väita, et Rich tapeti röövimiskatsel, kuigi noormehel (27) olid alles nii rahakott kui telefon, kirjutab Fox News.

Richi pere poolt kolmanda osapoole vahendusel värvatud eradetektiiv Rod Wheeler on andnud mõista, et mõrvatu sülearvuti sisaldab tugevaid tõendeid selle kohta, et DNC töötaja suhtles WikiLeaksiga.

Samal ajal on peavoolumeedia väsimatult korrutanud, et Hillary Clintoni kampaaniat oluliselt kahjustanud paljastavad meilid sattusid WikiLeaksi valdusse "venelaste" abil.

Nagu nähtub Clintoni kampaaniajuhi John Podesta avalikkuse ette toodud meilist, näis ta pooldavat siseringi lekitaja "näidispoomist" teiste üritajate hirmutamiseks.

WikiLeaksi asutaja Julian Assange kinnitas kogu aeg, et tegemist ei ole ühegi riigi esindajaga. Huvitaval kombel pani WikiLeaks samuti välja suure rahalise autasu Seth Richi surma asjaoludesse selguse toomise eest.

Wheeler on nentinud, et politsei ja Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) näivad olevat otsustanud mõrva asjaolud kinni mätsida ning keelduvad koostööst. Seejuures on Washingtoni politseiosakonnast talle tunnistatud, et neid kästi uurimisest taganeda.

Kõnealune sülearvuti on Wheeleri andmetel kas Washingtoni politseijaoskonnas või FBI valduses.

Mis puudutab informatsiooni olemasolu Richi seoste kohta WikiLeaksiga, ütles Wheeler, et andmed selle kohta on kindlad ja kinnitatud.

Veidi pärast Wheeleri avaldust on Richi pere aga esinenud avalikkuse ees väitega, et detektiivi väited seoste kohta WikiLeaksiga pole tõesed ning isegi kui kõnealused meilid välja ilmuksid, ei tähendaks see ilmtingimata, et Rich aitas WikiLeaksi.

Siiski on üks föderaaluurija Fox Newsile kinnitanud Wheeleri väidete õigsust.

Viimane väitis eile, et talle omakorda näitas üks juurdlusse kaasatud föderaaluurija, et nägi nii Richi arvutit kui toimikut.

Ülaltoodu taustaks arvavad vaatlejad, et Seth Richi surma asjaolude kui "pommuudise" varjutamiseks käis Washington Post umbes 57 minutit hiljem välja kahtlase väärtusega uudise selle kohta, et USA president Donald Trump edastas kohtumisel Vene välisministri Sergei Lavroviga viimasele salastatud informatsiooni.

Asjaosaliste poolt valeks tunnistatud uudis levis peavoolumeedias kiiresti kui "kaos Valges Majas ja Trumpi uus avantüür".

Teadaolevalt oldi Washington Posti toimetuses saavutuse pärast ülimalt elevil.

Täna jätkub "skandaal, mis aina paisub" FBI endise direktori James Comey poolt peavoolu poetatud väidetega selle kohta, et Trump palus tal mitte uurida oma endise julgeolekunõuniku Mike Flynni juhtumit.

Flynn oli Trumpi esimene ja poliitiliselt ebakorrektne julgeolekunõunik, kes kasutas selliseid väljendeid nagu "radikaalne islami terrorism" ning üritas teadaolevalt jõuda jälile pedofiiliale kõrgetes ühiskonnakihtides.

Mõnede vaatlejate hinnangul oli tema kohalt kangutamise taga eliidi hirm saada paljastatud, mida võis kinnitada Hillary Clintoni kergendus ja halvasti varjatud torge pärast Flynni vallandamise näol saavutatud edu.

Clintonitega seostuvaid surmaga lõppevaid ja reeglina küll enesetappudeks kuulutatud õnnetusjuhtumeid on läbi aastate esinenud palju ning mõni neist – näiteks Vince Fosteri väidetav suitsiid – on pälvinud Ühendriikides laialdast tähelepanu ja uurimist.

Juhtumeid hakati täheldama alates Bill ja Hillary Clintoni poliitilise karjääri algusest koduses Arkansase osariigis. Varsti vermiti juhtumitele viitamiseks uudissõna Arkancide (Arkansas pluss suicide, ingl. k. enesetapp).