Wikipedia kaasasutaja: CIA ja FBI peavad entsüklopeediaga teabesõda
Wikipedia kaasasutaja Larry Sangeri sõnul on entsüklopeedia anastanud Ameerika Ühendriikide luureteenistused, mis peavad selle toel ilmavõrgus teabesõda.
Wikipedia kaasasutaja Larry Sangeri sõnul on entsüklopeedia anastanud Ameerika Ühendriikide luureteenistused, mis peavad selle toel ilmavõrgus teabesõda.
Ameerika Ühendriikide Föderaalne Juurdlusbüroo nõudis Twitterilt kontode tsenseerimist, mis Büroo sõnul levitasid “Venemaa väärteavet”. Tsenseeritavate hulgas oli mitu Kanada ja USA ajakirjanikku.
FBI direktor Christopher Wray esines 28.
Hiljuti erru läinud FBI direktori asetäitja väitis, et USA mõjuvõimas sisejulgeoleku agentuur on tänaseks minetanud oma algse sõltumatuse ning asunud sõitma üle ameeriklaste põhiõigustest, viies läbi üha enam poliitiliselt kallutatud juurdlusi.
Twitteri paljastuste kaheksandas osas kireldab ajakirjanik Matt Taibbi, kuidas koos FBIga osalesid kasutajate sisu tsenseerimises eesotsas CIA ja riigidepartemanguga paljud teised USA valitsusinstitutsioonid ning kuidas riiklik tsensuuriprogramm puudutas kõiki vähegi suuremaid tehnoloogiaettevõtteid.
Twitteri ja FBI ning teiste julgeolekuasutuste omavaheliste sidemete asjaolude paljastuste teisest osast selgub, et sotsiaalvõrk sai FBIle kuulekas olemise eest miljoneid dollareid tasu.
Twitteri uus omanik Elon Musk leiab, et avalikkuse usalduse taastamiseks tuleks avalikustada kõik ettevõtte sisesed arutelud, mis on seotud otsusega tsenseerida enne 2020.
Ühe USA suurima progressistliku päevalehe Washington Posti andmetel oli president Donald Trumpi kodu läbiotsimise taga väidetavalt soov leida üles tema poolt "varastatud" tuumarelvi puudutavad dokumendid.
USA endine president Donald Trump andis teada, et Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) korraldas esmaspäeval tema Florida Mar-a-Lago residentsis läbiotsimise.