Nigel Farage nahutas kolleege europarlamendis, kes innustatuna erakorraliste Briti parlamendivalimiste tulemustest "pehmet" Brexitit taotlevad ja isegi igatsevad, et Ühendkuningriik jääks liidu koosseisu edasi.
Endine Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) esimees ütles, et lahkumist ei suuda miski rööbastelt maha kangutada.
"Jah, ma tean, et paljud teist on Briti üldvalimistega väga rahul ja te võtate seda kui Euroopa Liidu võitu.
Las ma annan teile perspektiivi. 2015. aasta üldvalimistel hääletas vaid 13 protsenti parteide, nimelt UKIPi poolt, mis ainsana Euroopa Liidust lahkuda tahtis."
Kuid seekord "hääletas enam kui 85 protsenti valijatest parteide poolt, kelle manifestis polnud mitte üksnes Euroopa liidust, vaid ka ühisturust lahkumine," ütles Farage.
Ta jätkas: "Tegelikult soovis 70 protsenti Briti avalikkusest üldvalimiste hommikul, kuidas iganes nad referendumil ka hääletasid, lihtsalt sellist valitsust, mis võtaks kätte ja viiks Brexiti lõpule."
Viidates Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni ja "superriigi" eestkõneleja Guy Verhofstadti vihjetele Ühendkuningriigi võimalikule meelemuutusele, ütles Farage: "Las ma ütlen teile, et ainus kindel asi selles segaduses on see, et me LAHKUME, aga see pole peatanud endisi peaministreid ja endisi Euroopa volinikke paraadina [üles rivistumast ning] pingutamast selle nimel, et Briti valitsus oma lubadustest taganeks."
Enne Farage'i sõnavõttu oli endine Briti peaminister David Cameron juba jõudnud kutsunud Theresa Mayd üles "pehmet" Brexitit kaaluma. Pehmuse all peetakse silmas tingimuste lahjendamist, mille poolt rahvas hääletas.
Peamiselt taheti oma maad tagasi ehk võimalust ise oma elu üle otsustada ning kontrolli piiride üle.
Nagu aga tunnistas ka Farage, "ei soovi poliitiline klass seda mitte."