Pilt: ReMix

Lähis-Ida päritolu 26-aastase Rootsi Enköpingi linna taksojuhi, keda süüdistati 14-aastase tüdruku vägistamises, keha leiti nööri otsas rippumas Hjälstavikeni looduskaitsealal. Hukkamises kahtlustatakse ohvrit, tema poissõpra ja tolle kolme venda.

Prokuröri sõnul suri vägistamises kahtlustatav piinarikast surma ja mõrval on "hukkamise iseloom", vahendab Fria Tider.

Käesoleva aasta veebruaris esitas 15-aastane tüdruk ametivõimudele kaebuse, et üks taksojuht vägistas ta ja tegi seda ajal kui ta oli 14-aastane.

26. märtsil leiti töötava taksomeetriga lume alla mattunud takso Enköpingis asuva Hjälstavikeni looduskaitseala parkimisplatsilt.

1.  aprillil leiti taksojuhi keha 500-meetri kaugusel autost. Politsei hakkas uurima, kas juhtumiga võivad olla seotud tüdruk ja tema sõbrad. Kõik noored eitavad oma süüd, tüdruk tunnistab vaid, et ta meelitas taksojuhi kohta, kus ei liigu väga palju inimesi ja seda ainult eesmärgiga talle kolki anda.

Süüdistuse kohasel meelitas tüdruk taksojuhi 24. märtsil mõrvapaika ja oli temaga seal seni, kuni saabusid neli noormeest. Poisid olid varustatud köite, maskide ja riietega, mida nad kasutasid mõrva abivahenditena.

Prokuratuuri sõnul on tegemist taksojuhi "piinates tapmisega" ja mõrval oli "hukkamise iseloom".

Politsei leidis kättemaksu kava tüdruku telefonist, milles ta mainis, et tema poisssõbra vennad saavad vägistajaga kokku.

"Nad kohtuvad minu vägistajaga. HIHIHI," kirjutas tüdruk. 

Mõrvaõhtul saatis tüdruk sõnumi taksojuhile ja palus tollel võtta kaasa pudel viina ja kohtuda temaga mahajäetud kohas. Süüdistuste kohaselt poodi vägistaja üles samal õhtul.

Peale mõrva tegi tüdruk pildi oma poisssõbrast ja saatis tuttavale sõnumi, et tema vägistaja suri ära. 

Tüdruk ja tema poisssõber on tänaseks 16-aastased, poisssõbra kaks venda 17- ja üks 18-aastane.

Fria Tider kirjutab, et vägistavate taksojuhtide oht on Rootsis üpris suur.

Toimetas Karol Kallas