USA populaarseima uudisteankru Tucker Carlsoni sõnul on teadmata kadunud Bidenite perekonna ärihuvisid puudutavad dokumendid, mille Carlsoni tiim saatis posti teel New Yorgist Los Angelesse. Kullerfirma on läbi viinud põhjaliku siseuurimise, kuid pole suutnud dokumentide röövlit leida. Carlson jätkab juhtunust hoolimata uute paljastuste avalikustamist.
"Esmaspäeval saime ühelt allikalt hulga konfidentsiaalseid dokumente, mis puudutavad Bidenite perekonda. Me usume, et need dokumendid on autentsed ja Bidenite jaoks hävitavad," rääkis Carlson oma telesaates. Kuna dokumendid oli vaja transportida üle USA, saatis Carlsoni tiim New Yorgis olevale produtsendile selle kohta tekstsõnumi.
Teisipäeva hommikul teatas aga kullerfirma Carlsoni meeskonnale, et keegi oli ümbriku avanud ja dokumendid röövinud. Hoolimata põhjalikust otsingust ei suudetud neid leida.
Tähelepanuväärsel kombel asus propagandistlik vasakpoolne väljaanne Guardian koheselt Carlsoni väidet diskrediteerima. Martin Belami poolt kirjutatud artikkel püüab jätta muljet, nagu polekski dokumente kunagi eksisteerinud, ja keskendub sellele, kuidas Carlsonit väidetavalt "tögatakse". Identse fookuse ja väga sarnase sõnakasutusega propagandaloo on tootnud ka teine Ühendkuningriigi väljaanne Independent. Irvitava hoiaku on samuti võtnud suur hulk Trumpi-vastaseid arvamusliidreid.
Bidenite äripartnerid kartsid info avalikustamist
Hoolimata juhtunust jätkab Carlson uute paljastuste avalikuks toomist. Nii avalikustas ta väidetavalt üsna hiljuti salvestatud vestluse katkendid, kus vilepuhujast Bidenite endine äripartner Tony Bobulinski kutsub üles kaht teist ärimeest James Gilliari ning Rob Walkerit avalikult üles tunnistama, et hiinlased soovisid Bidenitega koostööd teha mitte nende ärioskuste, vaid poliitilise kapitali tõttu.
"Ma arvan, et kui keegi nüüd avalikult seda infot kinnitab, siis sellest saab tõeliselt suur lugu," kurdab vestluses Walker. "Meil on nüüd olukord, kus see asi eskaleerub, sest keegi – väidetavalt üks meist kolmest – on lugu kinnitanud. See on jälle tagasi esilehekülgedel," rääkis Gilliar.
Carlsoni sõnul on ärimehed naiivsed, kuna ilmselt ei osanud nemadki loota, et USA liberaalne massimeedia säärase info lihtsalt maha vaikib.
Bobulinski nõudis lindistuses, et kaks ärimeest tõe üles tunnistaks. "Ta (Biden – toim.) oli seal, sest ta müüs oma perekonnanime, ja see oli ainuke põhjus, miks hiinlased seal olid," rääkis ta. "Oleme üksteise suhtes ausad."
USA võimud pidasid Hunter Bideni äripartnerit spiooniks
Daily Calleri valduses olevatest USA kohtudokumentidest selgub, et föderaalvõimud uurisid Hunter Bideni äripartnerit, hiljem rahvusvahelise altkäemaksu andmise ja rahapesu eest vangi mõistetud Patrick Ho'd kui võimalikku Hiina spiooni. Hilisemas kohtuasjas esindas Hunter Ho'd advokaadina.
National Pulse'i poolt avalikustatud heliklipis, kus väidetavalt räägib Hunter Biden, nimetab viimane Ho'd "neetud Hiina spioonijuhiks".