Maailma Terviseorganisatsioon postitas detsembri keskel sotsiaalmeedias video, milles väidetakse, et Covid-19 vastu tehtavate süstide vastasus on tapnud USAs 200 000 inimest.
Twitteri säuts kõlab:
"Süstivastastasest aktivismist, mida mina nimetan tegelikult teadusevastaseks vägivallaks, on nüüdseks saanud peamine üle maailma inimesi tappev jõud."
–@PeterHotez, kes on Baylori Meditsiinikolledži professor ja dekaan, räägib tahtliku ja tahtmatu väärteabe laastavast mõjust.
Hotez jätkab videos, et 200 000 ameeriklast suri Covidi kätte, kuna nad ei lubanud ennast süstida. Täna on üle maailma levimas süstivastane aktivism, seda isegi madala ja keskmise sissetulekuga riikides.
Ta jätkab väitega, et teadusevastasus tapab rohkem inimesi nagu näiteks relvavägivald, üleilmne terrorism, tuumavõidurelvastumine või küberrünnakud.
Professor jätkab kurtmisega, kuidas süstides kahtlemisest on tänaseks saanud "poliitiline liikumine", mis on seotud "äärmusparemate poliitiliste jõududega" ja seda nii Ameerika Ühendriikides kui Saksamaal.
Hotez kutsus üles antud probleemi lahendama "poliitiliste lahendustega".
Hotez nimetas Saksamaad ilmselt põhjusel, et seal nõudis Alternatiiv Saksamaale välja kindlustusdokumendid, mis näitavad, et peale vaipsüstimise algust 2021. aasta alguses on inimeste liigsuremus seal hüppeliselt suurenenud. Mitmekordselt on kasvanud äkksurmade ja südamerikete põhjusel saabunud elust lahkunute arv.
Toimetas Karol Kallas