President Yoon Suk Yeol teatas, et ta teeb parlamendile ettepaneku asutada madala sündimuse vastumeetmete ministeerium, kuna riigis valitseb aastaid rahvastikukriis.
Lõuna-Korea president nimetas 9. mail toimunud kohtumisel ajakirjanikega madalat sündimust "riiklikuks hädaolukorraks" ja teatas, et probleemi lahendamiseks asutatakse uus laste arvu suurendamisele keskendunud ministeerium. "Me koondame kogu riigi võimekuse madalast sündimuse määrast jagusaamise nimel, mida võib pidada riiklikuks hädaolukorraks," vahendab Yeoli sõnu LifeSiteNews.
Lõuna-Korea sündimuse määr on olnud aastaid maailma madalaim ja 2023. aastal sündis naise kohta 0,72 last. 2022. aastal oli see number 0,78. Rahvastiku taastamiseks peaks see number olema vähemalt kolm korda suurem (2,1 last naise kohta).
Riik on tänaseks suurema sündimuse ja suuremate perekondade nimel panustanud üle kahesaja miljardi dollari. Riik toetab viljatusravi ja lastehoiu teenuseid ning maksab lastetoetuseid, kuid sündimus langes 2023. aastal neljandat aastat järjest.
Hiiglaslik ehitusettevõte Booyoung Group pälvis tänavu märtsi lõpus ohtralt meediatähelepanu, kui hakkas töötajatele iga sündinud lapse eest maksma 75 000 dollari suurust sünnitoetust. "Kui sündimuse määr jääbki nii madalaks, siis ootab riiki ees väljasuremine," selgitas korporatsiooni nõukogu esimees Lee Joong-keun.
Koos suurema osa lääneriikidega kannatab Lõuna-Korea seksuaalrevolutsiooni tagajärgede käes. "Tänu" sündimata laste tapu normaliseerimisele, rasestumisvastastele vahenditele, lahutustele ja perekonna hävitamisele on sündimuse määrad kokku kukkunud. Paraku ei pruugi ainuüksi suurematest toetustest piisata riigi sündimuse olukorra parandamiseks.
LifeSiteNewsi ajakirjanik Emily Mangiaracina toob välja mõned väheneva sündimuse taga olevad sotsialistliku seksirevolutsiooni põhjustatud suhtumiste muutused:
"Rasedusvastane tablett lahutas praktikas sünnitamise sugulisest läbikäimisest. Tegemist oli määratu sotsiaalse muutusega, millel on ohtralt tagajärgi: Märgatavalt tõusis abielueelsete seksuaalsuhete määr, seksuaalühte käsitlemine lõõgastava tegevusena tõi kaasa suhete dünaamika ja eesmärkide muutumise. Suurenes ebaseaduslike emaüsas laste tapmiste arv ja hakati nõudma sündimata laste tapmise seadustamist (rasestumisvastase tableti tõhusus on kuskil 90 protsendi juures), suurenes abielurikkumiste ning lahutuste arv … Raseduse vastasel tabletil on määratud mõjud."
Lõuna-Koreas üles kasvanud videopäeviku pidaja Stephan Park toob vähese abiellumise ja madala sündimuse ühe põhjusena välja sotsiaalsed normid, mille tõttu meestelt oodatakse, et abiellumise ajaks on tal oma kodu, soovitavalt maja. Sellise eelduse täitmine on riigi tänases majanduslikus olukorras 30-aastase mehe jaoks väga keeruline, kui mitte võimatu. Keskmised elamispinna hinnad on sellised, et suurem osa inimestest ei saa seda endale kogu elu jooksul lubada.
Seoulis maksab keskmine elamispind 819 miljonit woni (ca 554 000) eurot ja keskmise pealinna palga juures peaks inimene kodu ostmiseks 15 aasta jooksul panema kõrvale iga teenitud woni.
Kui valitsusel olukorda parandada ei õnnestu, siis järgneva 70 aasta jooksul võib riigi elanikkond väheneda poole võrra.
Toimetas Karol Kallas