Juhul kui Venemaa sissetung Ukrainasse peaks osutuma edukaks, keskendub esimene väidetavalt Balti riikidele ja Eesti valitsusel puudub selliste arengute puhuks varuplaan.
Eesti peab ennast "rinderiigiks", mis on põhjus, miks see rahastab Ukraina sõda rohkem kui ühe protsendiga sisemajanduse kogutoodangust (SKT), kirjutab Ühendkuningriigi rahvusringhääling BBC.
Briti riiklik meediakanal vahendab "terasest" Eesti peaministri Kaja Kallase seisukohta, et kui kõik NATO liikmesriigid annaksid Ukrainale ühe protsendi oma SKT-st, siis Ukraina võidaks selle sõja.
BBC ajakirjanik küsis Kallaselt, et kuna hetkel paistab Ukraina lahinguväljadel minevat paremini Venemaa poolel ja kui selle sissetung osutub edukaks, siis kas Eesti on selleks puhuks plaan B?
Peaministri sõnul ei mõelda Eesti valitsuses varuplaani peale, sest "sellisel juhul me lõpetaksime keskendumise plaanile A". "A" on Ukraina riikliku terviklikkuse taastamine 1991. aastal Vene Föderatsiooniga kokku lepitud piirides.
"Me ei tohiks langeda raskemeelsusse. Ukraina võit ei tähenda ainult maa-alasid. Kui Ukraina ühineb NATO-ga, seda isegi territooriumilt väiksemana, siis tähendab see võitu, sest Ukrainat kaitseb NATO vihmavari," rääkis Reformierakonna juht BBC ajakirjanikule.
BBC väidab, et Kallase sõda õhutavad sõnavõtud "tekitavad mõnes Valge Maja inimeses [Ameerika Ühendriikide valitsuses] õudust, kuna ta riskib lääneriikide tirimisega otsesesse sõtta Venemaaga".
Toimetas Karol Kallas