Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme lahkab sotsiaalmeedias Gruusia "euroopameelsete jõudude" põhjendamatut ja enesekeskset demokraatiavaenulikust.
Galaktiline Impeerium Eesti kehtestas sanktsioonid Gruusia võimupoliitikute vastu. Unustage loosung: "Mitte kunagi enam üksi!" Margus Tsahkna juhtimisel teeb Eesti maailmale silmad ette. Kui vaja, siis üksi! Muuhulgas ei tohi Gruusia peaminister (Irakli Kobahhidze) nüüd Eestisse tulla. Küll Eesti alles näitas! Rahvusvaheline õigus on imeline asi, väikeriigi tuumarelv, nagu rääkis Lennart Meri.
Kirjutasin nädala eest Rumeenia näitel, et elame demokraatia järgsel ajastul. Kui valimistulemused ei meeldi, siis tuleb need kuulutada kehtetuks ja olla võimul edasi, sest need, keda valiti, on võimulolijate meelest halvad ning valed. See on väga demokraatlik mõtteviis.
Gruusia senine president Salome Zurabišvili viib mõttekäigu sellest, kuidas demokraatia tuleb lõpetada, sest seda tuleb kaitsta valede valimistulemuste eest, veelgi peenemate retooriliste piruettide tasemele. Ma pakun, et nad siiski saavad ise aru, kui piinlikult ja haledalt kahepalgeline ning valelik see kõik on, aga mis neil muud üle jääb. Panused on kõrged, Gruusia rahvalt ei saa ära võtta õigust valida nii, nagu Brüsselist kästakse.
Prantsusmaal sündinud ja elanud Zurabišvili õppis Zbigniew Brzezinski käe all, kes just toona asutas Trilateraalse komisjoni, peale mida liitus 1970ndatel Prantsusmaa välisteenistusega. Tegi seal karjääri erinevatel kõrgetel ametikohtadel üle 30 aasta. Tema kodune keel oli prantsuse keel. 2003. aastal saadeti ta oma päritolu tõttu Prantsusmaa Tbilisi suursaadikuks ja vaevalt aasta hiljem võttis ta omale Gruusia (topelt)kodakondsuse ning hakkas Rooside revolutsiooniga võimule tulnud Mihheil Saakašvili palvel Gruusia välisministriks. Sealt edasi tegi oma partei ja pääses parlamenti. 2018. aastal kandideeris Zurabišvili presidendivalimistel ja osutus valituks. Kindlasti võivad kõik kindlad olla, et nendel valimistel polnud mitte mingisugust välist sekkumist. Kui keegi arvab midagi vastupidist, on see selge märk putinismist! Abi saamiseks tuleb viivitamatult pöörduda Delfi faktikontrolli poole!
Zurabišvili kuueaastane ametiaeg ehk mandaat saab läbi 16. detsembril. Valitud on uus president. Mida teatas selle peale prantsuse daam? Sotsiaalmeedias kirjutab ta ilma vähimagi eneseirooniata, et jätkab presidendi ametis: "Ma olen siin ja jään siia, sest praegusel otsustaval ajal vajab riik seaduslikke institutsioone ja esindajaid, kes on valitud rahva poolt." Ühtlasi teatas ta, et ta on ainus, kellel on võimu teostamiseks mandaat.
Nimelt on proua korduvalt kinnitanud, et ta ei usu, et hiljutised parlamendivalimised olid ausad ja õiglased. Kuigi Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) vaatlejad ei leidnud märke valimispettustest, mida ei leidnud samuti Gruusia konstitutsioonikohus, otsustas Zurabišvili valimistulemusi mitte tunnistada. Samuti ei tunnista ta valijameeste kogu, mis koosneb osaliselt parlamendi liikmetest. Mille tõttu ei tunnista ta uue presidendi valimisi ja selle tulemusi. Selle asemel teatas ta, et riik vajab võimule inimesi, kes on tegelikult rahva poolt valitud. Nagu öeldud, see kõik paistab olevat kuulutatud ilma vähimagi eneseirooniata.
Kõik sünnib nagu Rumeenias. Valimiste tulemus ei meeldi, järelikult tuleb valimised kuulutada kehtetuks ja öelda, et ma nüüd olen siiski ise võimul edasi. Kuni tehakse sellised valimised, mis on nii korraldatud viisil, et tulemused oleksid "õiged".
Meil Eestis õnneks kõige selle pärast muretsema ei pea. Ei mingeid proteste, ei mingeid välissekkumisi, ei pea kartma TikToki kontosid või X-i levitatud väärteavet. Me ei ole mingid Gruusiad või Rumeeniad, et asju peaks nii lahendama. Arenenud IT riigis on ikkagi e-valimised. Päike paistab alati, valed ei võida kunagi, kui teile tundub, et vaesus ja nälg võtavad silmanägemise ning eluisu ära, siis tuletage endale meelde, et kõiges on süüdi Covid, Putin, EKRE, rahvusvaheline imperialism ja neli aastaaega ning hakkab kohe parem.
Toimetas Karol Kallas