Saksamaa demokraatiahirmus poliitikud üritavad AfD-d ära keelata
Saksamaa Bundestagi nelja partei saadikud kavatsevad esitada Alternatiiv Saksamaale keelustamise eelnõu, kuna nende hinnangul on partei “ohuks demokraatiale”.
Saksamaa Bundestagi nelja partei saadikud kavatsevad esitada Alternatiiv Saksamaale keelustamise eelnõu, kuna nende hinnangul on partei “ohuks demokraatiale”.
Ukraina ehk riik, mille valitsus on tänaseks tühistanud valimised tervenisti, asub demokraatia taseme poolest eespool Ungarist.
17. septembril tutvustas õiguskantsler Ülle Madise riigikogule enda tegevuse aastaülevaadet. Peale Madise esinemist sai sõna EKRE juht Martin Helme, kelle sõnul on õiguskantsler režiimi teener ja osa Eesti probleemidest.
Alternatiiv Saksamaale võitis märgatava edumaaga Saksamaa Tüüringi liidumaa valimised. Jõulise mõttekoja hinnangul peaks Euroopa Liit, juhul kui AfD võimule pääseb, külmutama liidumaa toetused.
Poliitikaanalüütik Thomas Fazi kirjutab UnHerdis, kuidas kahe liidumaa kohalikud valimised paljastasid Saksamaa poliitikas toimuvad suured muutused ja miks rahvameeste populaarsus osutab ühispartei hääbumisele.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme osutab sotsiaalmeedias, et Eestis täna võimul olevale režiimile ei meeldi Eesti inimesed ja Eesti vabaduse eest hukkunud sõdurid ning see näitab eestlastele jälle hambaid.
Saksamaal 1. septembril toimunud Saksimaa ja Tüüringi liidumaade valimistel saatis edu Alternatiiv Saksamaale, mida korporatistlikus ajakirjanduses kirjeldatakse läbivalt “esimese paremäärmuslaste võiduna peale Teist Maailmasõda”.
Sõltumatu ajakirjaniku Michael Schellenbergeri sõnul on Brasiiliast saanud diktatuur ja selle totalitaarne miljöökontroll on hoiatuseks kõigile normaalsetele inimestele.
Esimesel septembril toimusid Saksamaa idaosa Tüüringi ja Saksimaa liidumaades kohalikud valimised. Esialgsete tulemuste kohaselt võitis Tüüringis valimised Alternatiiv Saksamaale ja Saksimaal jäi partei CDU järel napilt teiseks.
Prantsusmaa ettevõtja ja poliitikakommentaator Arnaud Bertrand selgitab sotsiaalmeedias, miks hetkel Prantsusmaal toimuvad poliitikaelu arengud on võrreldavad riigipöördega.