WEF-i asutaja Klaus Schwab Pilt: Grok

Lisaks naistöötajate ahistamisele ja organisatsiooni raha omastamisele, reastas Maailma Majandusfoorumi asutaja Klaus Schwab oma suva järele riike kunagi tippteaduseks peetud Üleilmse konkurentsivõime uuringus.   

Tavaarusaamise järele asutas majandus- ja inseneriharidusega Schwab valitsusvälise organisatsiooni Maailma Majandusfoorumi (WEF) 1971. aastal. Ta juhtis organisatsiooni ametlikult kuni 2024. aasta maikuuni ja kaudsemalt kuni tänavu aprillini, kui Schwabi suhtes algatati uurimine. Lisaks noortele naistöötajatele kiimaliste sõnumite saatmisele, onupojapoliitikale ja WEF-i raha omastamisele selgub, et ta reastas riike Üleilmse Konkurentsivõime Uuringus vastavalt teatud riikide huvidele, vahendab Politico

Viimast korda ilmus Üleilmse konkurentsivõime uuring (Global Competitiveness Report) 2020. aastal ja selle ilmumine lõpetati väidetavalt Covidi põhjusel.  Avalikkuses, korporatiivses meedias ja riikide valitsuste poolt peeti antud uuringut alati tipp-majandusteaduseks.

Osutatud uuringust leiab tabeli Muutumisvalmiduse suutlikkus (tabel B.1), mille energiaülemineku kategoorias on Eesti esimesel kohal ja "avalike institutsioonide jõuliste halduspõhimõtete tagamise, pikaajalise nägemuse loomise ning kodanike usalduse võitmise" kategoorias tublil 12. positsioonil. 

Ametlikud dokumendid näitavad, et Schwab sekkus teatud riikide, seda eriti Lähis-Ida, Põhja-Aafrika ja India, huvides korduvalt uuringu koostamisse.

Sekkumine toimus väidetavalt diplomaatiliste sidemete säilitamise, poliitiliste tagasilöökide vältimise ning teatud poliitilistes huvides. Ühel korral jäeti uuringus peale suhtlemist teatud riigi valitsuse ametnikega välja antud riigi negatiivne osa.  

Pikemalt saab Schwabi saavutuste kohta lugeda väljaandest Swissinfo.

Toimetas Karol Kallas