Euroopa peab investeerima kuni 700 miljardit eurot digitaalse infrastruktuuri kaasajastamiseks, et minna mööda Ameerikast ja Hiinast, ütles Euroopa Komisjoni digitaalmajanduse ja -ühiskonna volinik Günther Oettinger.
Ühtlasi õhutas Austrias arvamusfestivalil esinenud Oettinger austerlasi hülgama "populistlikke" vaateid, mis võivad heidutada Euroopast eemale arenguks vajalikud eksperdid muudest maadest, vahendab Reuters.
"Meie arvutuste kohaselt on Euroopa piirkonda tarvis investeerida 600–700 miljardit eurot," ütles Oetinger European Forum Alpbachil. Investeeringud puudutaksid ka Šveitsi, Ukrainat ja Balkani lääneosa, mis on Oettingeri sõnutsi osa üleeuroopalisest infrastruktuurist.
Küsimuse peale, millal saavad paika ühtsed Euroopa andmeseadused, vastas Oettinger, et selleks kulub "alla kahe aasta."
Heites väljakutse erakondadele nagu Alternatiiv Saksamaa Jaoks (AfD) ja Austria Vabaduspartei (FPÖ), manitses Oettinger kuulajaid: "Kui teie poleks valmis selles suunas hääletama, võiks meie tulevik olla multikultuurne."
Austrias tulevad 2. oktoobril presidendi kordusvalimised. Arvamusküsitluste valguses juhib napilt Vabaduspartei kandidaat Norbert Hofer, edestades Alexander Van der Bellenit, kelle maikuine võit tühistati võltsimiskahtluste tõttu.
Oettinger töötab kirjade järgi asepresident Andrus Ansipi otseses alluvuses Euroopa Komisjonis. Meeste ametinimetused on natuke sarnased ning esimese hooga tituleeriti meedias digivolinikuks ka Ansipit. Samuti juhtus rahvusvahelises pressis, et nimi oli üks, aga pilt teine.
Euroopa digituru ühendamine on üks europarlamendi liikme Guy Verhofstadti föderalistliku kondikava kuuest punktist, mille alusel muuta Euroopa superriigiks omaenda presidendi, valitsuse, armee ja poolsõjaväelise politseiga.