Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsiooni liige Henn Põlluaas tõstatab sotsiaalmeedias küsimuse Rahvusringhäälingu (ERR) erapooletusest ja tasakaalustatusest ning leiab, et praegune kallutatus ei tohi kauem jätkuda.
Riigikogu liige kirjutab oma Facebooki-lehel:
"Näiteks eelmise aasta alguse esimesse viite Foorumi saatesse kutsuti esinema:
VE – 5 korda
SDE – 4 korda
IRL – 4 korda
RE – 3 korda
KE – 3 korda
EKRE – vaid 1 kord.
Terve aasta lõikes oli saatesse kutsutud erakondade osalus enam vähem samasugune.
Tänavu on toimunud neli Foorumi saadet, kuhu on kutsutud esinema:
RE – 4 korda
VE – 3 korda
IRL – 3 korda
KE – 3 korda
SD – 2 korda
EKRE – vaid 1 kord."
Põlluaasa sõnul joonistuvad selgelt välja ERR-i erakondlikud eelistused ehk see, millistele erakondadele antakse rohkem eetriaega ja võimalust pildil olla ning eriti see, millist erakonda, sõnumit ja maailmavaadet ilmselgelt diskrimineeritakse ja boikoteeritakse.
Täpselt samasugune kallutatud suhtumine on Põlluaasa hinnangul nähtav ka ERR-i uudiste teemavalikutes ja tonaalsuses. Paljud olulised teemad seoses EKRE-ga on kas maha vaikitud, moonutatud või esitatud negatiivses võtmes.
Põlluaas tõdeb, et EKRE fraktsiooni kohtumine ERRi juhi Margus Allikmaaga on jäänud tulemusteta ning rahvusringhääling pole oma suhtumist muutnud. Näiteks vaikis ETV uudistesaade "Aktuaalne kaamera" maha isegi möödunud aasta lõpus EKRE poolt riigikogus korraldatud riiklikult tähtsa küsimuse arutelu Rail Baltica teemal.
"Niikaua, kui ERR on maksumaksjate poolt rahastatav televisioonikanal, peab seal esitatu olema erapooletu, õiglane ja tasakaalustatud. Kõiki riigikogu erakondi tuleb kohelda võrdsetel alustel, mitte kellegi poliitiliste eelistuste või mujalt tulevate suuniste järgi," leiab Henn Põlluaas.
"On kaks lahendust: kas taastada ERR-i objektiivsus ja tõsiseltvõetavus ja ERR hakkab tegutsema nii, nagu õiguslik-avalikule televisioonikanalile on kohane, või tuleb teha põhjalik kaadrivahetus nii ERR-i kõrgema kui uudistetoimetuse juhtide seas. Tänane läbinähtav kallutatus ja ebanormaalne olukord ei saa kauem jätkuda."