Endine kongresmen ja kahel korral vabariiklaste presidendikandidaadiks pürginud Ron Paul. Foto: Scanpix

Endine kongresmen ja kahel korral vabariiklaste presidendikandidaadiks pürginud Ron Paul süüdistab USA "salavalitsust" ehk süvariiki Ameerika ja Vene presidendi kohtumise teemal hüsteeria õhutamises. Tema sõnul kardetakse, et Donald Trumpi ja Vladimir Putini dialoogi jätkudes võib välja tulla, kui ulatuslikult on USA süvariik ise välisriikides, näiteks Ukrainas, salaja sekkunud.

"Seda on raske öelda, ent tavaliselt kujutame asja ette nii, et on olemas salajane valitsus, kellele meeldib asju kontrollida, ja enamik inimesi mõistab, et me räägime "süvariigist". Ja nad on tõesti väga mõjukad, nad on üsnagi tihedalt seotud meediaga ja mõlema partei juhtkonnaga, ning mõlemad parteid [vabariiklased ja demokraadid – toim.] ja meedia on tõsiselt ärritunud, et Trump on nii sõltumatu," leiab Ron Paul.

Endise kongresmeni arvates on süvariik paranoiline, kartes seda, et Trumpi ja Putini dialoogi jätkudes võib välja tulla, millises ulatuses nad on ise välisriikides sekkunud.

"Minu arvates võib välja tulla, mil määral olime tegelikult asjasse segatud, kuigi poleks pidanud olema, näiteks Ukrainas," lisas Paul.

1935. aastal sündinud Ron Pauli peetakse konservatiiviks ja libertaariks, välispoliitikas ei poolda ta sekkumist teiste riikide asjadesse. Kahel korral, aastatel 2008 ja 2012, osales ta vabariiklaste presidendikampaanias ühe kandidaadina.

Kas president Trump on reetur, kuna soovib Venemaaga rahu?