USA president Donald Trump surub Venemaa presidendi Vladimir Putini kätt ühisel pressikonverentsil Helsingis 16. juulil 2018. Foto: Scanpix.

Majandusteadlane ja endine USA aserahandusminister dr Paul Craig Roberts esitab oma artiklis väga olulise küsimuse: miks ei toeta Washingtoni võimuringkonnad ega lääne peavoolumeedia president Trumpi ponnistusi USA ja Venemaa teravate suhete normaliseerimiseks ning rahu tagamiseks kahe tuumavõimu vahel? Sest see ei ole USA sõjatööstuskompleksi ning selle käsilaste huvides, nendib autor küsimusele vastates.

USA Demokraatlik Partei on otsustanud viia maailma pigem tuumasõja puhkemiseni, kui et tunnistada, et Hillary Clinton kaotas presidendivalimised igati õiglaselt ja teenitult. Clintonite režiim korrumpeeris Demokraatliku Partei läbinisti ning nüüdseks on see muutunud juba täiesti hullumeelseks. Demokraatliku Partei juhid nagu Nancy Pelosi ja Chuck Schumer on reageerinud ebademokraatlikul viisil esimesele sammule, mille president Donald Trump on teinud äärmiselt ohtlike pingete leevendamiseks Venemaaga, mis on kahe suurriigi vahele tekkinud Bill Clintoni, George W. Bushi ja Barack Obama režiimide tõttu.

USA esindajatekoja demokraatide juht ning esindajatekoja vähemusliider Nancy Pelosi väitis, et ajendatuna hirmust mingi võimaliku Vladimir Putini kättemaksu ees (näiteks Trumpi kompromiteeriva toimiku avalikustamine) müüs Ühendriikide president ameeriklased Venemaale maha, kuna ta soovib rahu sõlmida: "Tekib küsimus, millist eraelulist, poliitilist ja majanduslikku kompromiteerivat materjali on Vladimir Putinil ning venelastel Donald Trumpi kohta, et ta sellisel viisil käitus?" See, mida Pelosi "sellisel viisil käitumise" all silmas peab, on Trumpi püüdlus sõlmida sõjapidamise asemel rahu.

Ühesõnaga süüdistas USA esindajatekoja vähemusliider seega Donald Trumpi riigireetmises. Selle jultunud ja täiesti alusetu valesüüdistuse peale ei tekkinud mingisugust pahameeletormi. Kallutatud peavoolumeedia kuulutas seda süüdistust enesestmõistetava tõena, selle asemel et protesteerida Ühendriikide presidendi kukutamiskatse vastu. Trump on reetur, kuna ta soovib Venemaaga rahu.

Ka demokraadist senaator Chuck Schumer kordas Pelosi valesüüdistust: "Miljonid ameeriklased küsivad endalt jätkuvalt, kas ainus võimalik selgitus sellisele ohtlikule käitumisele on võimalus, et president Putininil on president Trumpi kohta kahjustavat informatsiooni." On ilmselge, et Pelosi ja Schumer on need jutupunktid omavahel kokku leppinud.

Alljärgnevalt võtab aga sõna häbistatud Obama aegne CIA juhataja John Brennan, kes juhtis valelikku Russiagate'i (Trumpi kampaania süüdistamine koostöös Vene võimudega – toim.) kampaaniat president Trumpi vastu, et takistada Trumpi Venemaaga rahu sõlmimast, mis muudaks maailma turvalisemaks ning ohustaks sõjatööstuskompleksi õigustamatult hiiglaslikku eelarvet:

"Donald Trumpi esinemine Helsingi pressikonverentsil kerkib raskete kuri- ja väärtegude piirimaile ning isegi ületab seda piiri. See ei olnud midagi vähemat kui riigireetlik. Trumpi kommentaarid ei olnud mitte ainult idiootsed, vaid ta on ka täielikult Putinil taskus. Vabariiklastest patrioodid: kus te olete???"

On tähelepanuväärne, et mitte ükski lääne meediaallikas ei juubelda ega täna Trumpi ja Putinit kunstlikult tekitatud pingete lõdvendamise eest, mis olid viimas tuumasõja puhkemiseni. Kuidas saab see küll nii olla? Kuidas saab olla, et lääne meedia on rahu vastu? Mis on selle põhjuseks?

Venelased, hiinlased, iraanlased ja põhja-korealased ning ka ülejäänud maailm peavad nägema USA Demokraatliku Partei, paljude Vabariiklaste Partei liikmete (nt vabariiklastest senaatorite John McCaini ja Lindsey Grahami), lääne kallutatud peavoolumeedia (mis koosneb saksa ajalehetoimetaja Udo Ulfkotte sõnul CIA palgalt olevatest inimestest) ning CIA enda äärmiselt vaenulikku reaktsiooni rahupüüdlustele.

Nancy Pelosi, Chuck Schumer, John McCain, Lindsey Graham ja ülejäänud korruptandid, kes meid valitsevad, on kõik sõjatööstuskompleksi palgal. Lihtsalt vaadake nende tagasivalimiskampaaniate jaoks tehtud annetusi. Sõjatööstuskompleksi 1000 miljardi dollariline eelarve, mida suurendavad omakorda CIA variettevõtted ja narkoäri, eraldab üüratuid summasid senaatorite ja esindajate ostmiseks, keda muretud ameerika valijad enda arvates valivad.

Kas te teate, kui suur summa on 1000 miljardit? Te peaksite elama tuhat aastat ning vahetpidamata arve loendama, et selle summani jõuda. See on summa, mis toidab kasusaajaid ning kasusaajad peavad seda omakorda kaitsmisväärseks.

Seetõttu ei saa ameerika rahvas endale esindajaid, vaid valesid, mis õigustavad sõda ja konflikte. Sõjatööstuskompleks, mille eest president Dwight Eisenhower ameeriklasi tulutult hoiatas, vajab hädasti vaenlast. Sõjatööstuskompleksile kuulekad Clintoni, Georg W. Bushi ja Obama režiimid on teinud Venemaast selle vaenlase. Kui Trump ja Putin seda ei mõista, siis muutuvad nad kiiresti tähtsusetuks ning võidakse koguni kõrvaldada. Ameeriklased elavad sellises teadmatuses, et nad ei mõista, millise riski president Trump USA sõjatööstuskompleksile vastu astudes võtab.

Kui omal ajal pandi hääletusele maksukärped koos kaitse-eelarve kärbetega, siis patsutas legendaarne, 48-aastase staažiga senaator Strom Thurmond mulle õlale ja ütles: "Poja, ära lase oma senaatoril kunagi astuda sõjatööstuskompleksi vastu. Teda ei valita tagasi ning sina kaotad oma töö."

Minu virgumine Matrixist sai alguse Thurmondi patsutusest minu õlale ning see süvenes, kui ma töötasin ajalehe Wall Street Journal juures ning õppisin, et mõningaid tõdesid ei tohtinud lihtsalt välja lausuda. Rahandusministeeriumis töötades kogesin, kuidas need välised huvigrupid, mis on presidendi poliitika vastu, käsutavad oma jõude ning endale kuuluvat meediat, et seda poliitikat tõkestada. Hiljem salajase presidendi komitee liikmena nägin, kuidas CIA üritas president Ronald Reaganil takistada külma sõja lõpetamist.

Tänapäeval, just nüüd, sellel samal hetkel on sõjatööstuskompleks, neokonservatiivid, Demokraatlik Partei ja kallutatud peavoolumeedia tegemas suurt pingutust, et Ühendriikide valitud presidenti diskrediteerida ning kukutada, et läbinisti korrumpeerunud eliit, kes Ameerikat valitseb, saaks jätkuvalt võimu juures püsida ning kaitsta sõjatööstuskompleksi hiiglaslikku eelarvet, mis koos Iisraeli lobiga rahastab nende valimisi, kes meie üle valitsevad. Trump on erand, nagu ka Reagan omal ajal, ning sellised erandid tõmbavad endale korrumpeerunud vasakpoolsete raevu, kes on rahaga ära ostetud ning meedia raevu, mis on koondunud väikestesse, kitsastesse omanikeringidesse, mis on tänuvõlglased nende ees, kes lubasid kunagisel sõltumatul ja mitmekesisel Ameerika meedial, mis kunagi toimis aeg-ajalt ka ühiskonna valvekoerana valitsuse suhtes, niimoodi ebaseaduslikult koonduda. Ennast lippu mässinud parempoolsed heidavad aga kogu tõe kõrvale, kuna see on "ameerikavastane".

Kogu Russiagate'i pettus on korraldatud sõjatööstuskompleksi poolt ning seda juhivad John Brennen, James Comey ja Rod Rosenstein. Eesmärgiks on diskrediteerida president Trumpi kahel põhjusel. Üks põhjus on takistada suhete normaliseerimist Venemaaga ning teine põhjus on Trumpi agenda kõrvaldamine alternatiivina Demokraatliku Partei agendale.

Kokkuvõtvalt on Russiagate seega vandenõu takistamaks rahu saavutamist USA ja Venemaa vahel. Juhtivad sõjatööstuskompleksi asjatundjad, sealhulgas isik, kes viis Ühendriikide presidendi jaoks mitmeid aastaid läbi CIA igapäevaseid infotunde, ning isik, kes töötas välja Riikliku Julgeolekuagentuuri (National Security Agency – NSA) luureprogrammi, on lõplikult tõestanud, et Russiagate on pettus, mis on loodud eesmärgiga takistamaks president Trumpil normaliseerimast suhteid USA ja Venemaa vahel, mis on piisavalt võimas, et soovi korral kogu läänemaailm hävitada.

Ameeriklased ning isegi venelased ei suuda seda küll mõista, kuid eksisteerib tõenäosus, et Trump kukutatakse ning algatatakse lääne rünnak käputäie riikide vastu, kes soovivad suveräänsed olla.

Ma kahtlen, et paljud ameeriklased, kes Trumpi poolt hääletasid, lasevad end Trumpi vastasest propagandast mõjutada, kuid samas ei ole nad ka organiseerunud ega oma relvajõude. Nende vastu seatakse George W. Bushi ja Obama poolt militariseeritud politsei. Mässud saavad olema kohalikud ning surutakse Washingtoni valitsevate isikuvõimukandjate poolt alla, rikkudes seejuures USA põhiseaduse igat klauslit, nagu seda on Ameerika mässude puhul alati tehtud.

Läänes, millega venelased soovivad nii rutakalt liituda, on kõik vabadused surnud – kogunemisvabadus, sõnavabadus, ühinemisvabadus, uurimisvabadus, eraelu puutumatus, kaitse meelevaldse läbiotsimise ja vahistamise vastu koos nõuetekohase menetluse ja habeas corpus'e põhiseaduslike kaitsetega. Tänapäeval ei ole riike, mis oleksid vähem vabad kui Ameerika Ühendriigid.

Miks soovivad Vene atlantitsistlikud integratsionistid vabadused minetanud läänemaailmaga liituda? Kas nad on lääne propaganda poolt ajupestud?

Kui Putin neid ära petetud narre kuulda võtab, siis ta hävitab Venemaa.

Vene ettekujutuses Washingtonist on midagi valesti. Ilmselt ei ole vene eliit, kui Sergei Šoigu ja veel mõned välja arvata, võimeline mõistma neokonservatiivide tungi USA maailmavalitsuse järele ning neokonservatiivide resoluutsust Venemaa kui USA ühepoolse võimu tõkestaja hävitamiseks. Venemaa valitsus usub millegipärast, vaatamata kõikidele vastupidistele tõenditele, et Washingtoni hegemoonidega saab läbi rääkida.

Autori veebilehelt refereeris Martin Vaher.