USA presidendi julgeolekunõunik John Bolton ütles 22. augusti pressikonverentsil, et kui Süüria valitsus kasutab keemiarelva, vastab USA sellele "väga jõuliselt".
"Ma soovitan neil enne [keemiarelva kasutamise] otsuse langetamist väga tõsiselt järele mõelda, sest antud küsimuses ei ole USA positsioonides vähimatki mitmetimõistetavust," toonitas USA interventsionalistliku välispoliitika järjepideva pooldajana tuntud Bolton.
Mitmete analüütikute sõnul on tõenäoline, et sarnaselt eelnevatele samataolistele olukordadele valmistab Boltoni avaldus ette uue keemiarelvarünnaku toimepanemist või lavastamist Süüria mässuliste poolt, et süüdistada selles taas Süüria valitsust ja luua seeläbi ettekääne USA sõjaliseks sekkumiseks.
Kriitikute sõnul võib oodata keemiarelva kasutamist või selle kasutamise lavastamist Idlibi provintsis, mis on üks viimaseid Süüria valitsuse kukutamise nimel tegutsevate mässuliste käsutuses olevaid piirkondi.
Võimaliku keemiarünnaku korraldamise eest Idlibi provintsis hoiatas 26. augustil ka Venemaa kaitseministeerium, samal ajal kui Briti relvajõudude kõrged esindajad on nimetanud neid hoiatusi naeruväärseks.
Kevadel süüdistasid lääneriigid Süüria valitsust, väites et president Bashar al Assadi väed panid 7. aprillil Douma linnas toime keemiarelvarünnaku, ning korraldasid sellele reaktsiooniks 14. aprillil raketirünnaku näol otseselt rahvusvaheliste õigust rikkuva karistusoperatsiooni.
Samas ei ole OPCW leidnud siiani ühtegi tõendit, mis kinnitaks keemiarelvarünnaku korraldamist Doumas Süüria valitsusvägede poolt. Süüria valitsus on aga sellise rünnaku toimepanemist kategooriliselt eitanud.
Vaid mõned kuud enne Douma intsidenti hoiatas Prantsusmaa president Emmanuel Macron, et kui Süüria valitsus "veel kord" tsiviilisikute vastu keemiarelvi kasutab, annab Prantsusmaa vastulöögi.
Väidetavalt on Macron sarnase hoiatuse väljastanud ka nüüd.
Detailsemat kommentaari Boltoni hoiatusele saab vaadata allpool viidatud Ron Pauli Instituudi saatest "The Liberty Report".