Keskerakonna valimisprogrammis seisab punkt: „Toetame inimeste põhiõigusi ning vabadust elada koos erinevates peremudelites." Tõlkes tähendab see toetust kooseluseaduse rakendamisele ja tulevikus nn homoabielule. Markus Järvi nädalakommentaar.
Hiljuti saime Turu-uuringute aktsiaseltsi poolt läbi viidud küsitlusest teada, et keskerakond on kinnitamas end erakondade reitingu tippu 33% toetusega. Samast uuringust saame siiski ka mõningaid positiivseid uudiseid: sotsialistid on 7% toetusega kukkumas valimiskünnise heitlusesse ning täpselt valimiskünniseni ehk 5% toetuseni on kukkunud ka Kristina Kallase tüüritud projekti- ja provokatsioonipartei Eesti 200. EKRE toetus on tublid 17 protsenti, eelmisel kuul sama uuringufirma järgi 18 protsenti.
Tuleme tagasi keskerakonna juurde. See erakond toimib kahe ajupoolkeraga, mille vahel üritatakse säilitada võimalikult ulatuslik lobotoomia. Eestikeelsele valijale pakutakse riigisotsialismi hüvesid ja peamiseks tõmbenumbriks käiakse välja maksumaksja raha ümberjagamist kõikvõimalikesse toetustesse ja pensionitõusudesse. Teadlikumad jälgijad saavad aru, et keskerakond on lihtsalt euroliberaalne süsteemimutter teiste omasuguste seas, nagu reformierakond ja sotsialistid, toetades kooseluseadust, rändeleppeid ja Euroopa Liidu föderaliseerumist.
Ent venekeelse valijaga kohtudes aktiveerub keskerakonna teine ajupool, mis väljendab end paternalistliku ja võltskonservatiivse hea onukesena, kes kaitseb venekeelse elanikkonna õigusi ning on kõikides kesksetes moraaliküsimustes, nagu kooseluseaduse propageerimises ja pereväärtustes, normaalsel ja õigel positsioonil. Kalkuleeritakse sellega, et venekeelne valija ei tea, mida keskerakond riigikogus üldse teeb.
Nende kahe keskerakonna ajupoolkera ja nendele vastavate valijagruppide vahel on aga vaja taastada kommunikatsioon. Lobotoomia tuleb lõpetada. Kuidas kõlaks venekeelsele valijale see fakt, et keskerakonna näol on algusest peale olnud tegu kooseluseaduse ühe mahitajaga ning paljude keskerakonna poliitikute allkirjad olid kooseluseaduse eelnõu algatajate seas?
Kuigi vahepeal tehti opositsioonis Jaanus Karilaidi silmamoondamistrikkide abil nägu, nagu oldaks selle eelnõu vastu ning algatati isegi kooseluseaduse tühistamise eelnõu, näitas keskerakond valitsusse saades kohe oma tõelist palet. 2017. aasta oktoobris ei hääletanud kooseluseaduse tühistamise eelnõu parlamendi menetlusse jätmise poolt mitte ükski Keskerakonna fraktsiooni saadik ning terve rida fraktsiooni liikmeid toetas eelnõu prügikasti saatmist. Ülejäänud kas puudusid istungilt või hoidusid hääletamisest. Teiste hulgas ei hääletanud eelnõu menetlusse jätmise poolt ka opositsioonis kooseluseaduse tühistamise eestkõnelejaks olnud Jaanus Karilaid, kes puudus istungilt.
Seega pole sugugi ime, et keskerakonna valimisprogrammis eelseisvate riigikogu valimiste eel on kirjutatud sisse punkt, mis kõlab järgnevalt: „Toetame inimeste põhiõigusi ning vabadust elada koos erinevates peremudelites."
Piisava funktsionaalse lugemisoskusega inimene saab aru, et selles punktis avaldatakse toetust samasooliste nn perekonnamudelile ning põhimõtteliselt avatakse uks ka „homoabielu" seadustamisele.
Kui EKRE fraktsiooni liikmed pärisid riigikogu infotunnis peaminister Jüri Rataselt selgitust, kuidas tuleb mõista Keskerakonna eelmainitud seisukohta, ütles Ratas oma alati väga tabaval, lühidal, asjakohasel ja otse teemasse süüvival moel, et ta pole nõus lahterdama peresid õigeteks ja valedeks. Millegipärast jäi kõlama veel järgnev üleskutse: "Ärme hirmuta! See on kõige olulisem." Ehk teiste sõnadega – null protsenti selgitust, 100 protsenti ähmaseid lausekonstruktsioone, mille tähendus kõlgub seal kuskil maa ja taeva vahel. Täpselt nagu oligi oodata.
Kui aga teile, head valijad, on pereväärtused olulised, siis peate eelnevalt tsiteeritud keskerakonna programmipunktist tegema väga selged järeldused. Kui te soovite, et järgmine parlamendikoosseis ei rakendaks kooseluseadust ega avaks seeläbi uksi nn homoabielu seadustamisele, pole mingil juhul soovitav valida keskerakonda.