Ühendkuningriigi "inimõiguslased" soovisid 1976. aastal langetada lubatud sugulise läbikäimise ea kümne aastani ja legaliseerida intsesti. Ametlikult suheldi ka pedofiilide infovahetusgrupiga. Ettepaneku esitanud Kodanikuvabaduste Rahvuslikku Nõukogu juhtis toona Leiboristide tuntud poliitik ja hilisem Blairi kabineti minister Patricia Hewitt.
Tuntud leiborist ja partei mitmekordne minister Patricia Hewitt jäi 2014. aastal avalikult häbisse, kui sai teatavaks tema kunagine ettepanek langetada lubatud sugulise läbikäimise iga kümne aastani, kirjutab The Telegraph.
1976. aastal avaldas Ühendkuningriigi Kodanikuvabaduste Rahvuslik Nõukogu (National Council for Civil Liberties; NCCL) Hewitti allkirja kandva pressiteate, millest leiab: "NCCL teeb ettepaneku langetada lubatud sugulise läbikäimise iga neljateistkümne aastani, mis teatud tingimustel, kui partnerite iga on sarnane või lapse nõusolek on tõendatav, võib olla kümne aasta juures."
Pressiteade viitab NCCLi ettepanekutele sugulist läbikäimist puudutavate seaduste muutmiseks ja sealt leiab veel: "[Meie] ettepanek põhjendab, miks võiks kaotada karistused intsesti eest."
"Meie nägemuses ei ole sellest kellelegi mingit tolku, kui intsesti karistatakse juhul, kui suguline läbikäimine toimub lubatud eas inimeste vastastikusel nõusolekul."
"Meie ettepanek, et sugulise läbikäimise iga võiks langetada, põhineb usul, et ei politsei ega kohtud ei tohiks sekkuda noorte inimeste vastastikusel nõusolekul toimuvasse sugulisse vahekorda. Kõigile on selge, et paljud noored on võimelised nõustuma seksuaalse vahekorraga ja juba teevad seda," vahendab The Guardian Hewitti toonaseid selgitusi.
Hewitt selgitas toona oma seisukohti kuulsa St Paul'si kooli internaadi juhile (house master) Philip McGuinessile üpris agressiivselt: "Minu arust te ei toeta isikuvabadusi. Teie seisukohad on ekstreemsed. Kas te soovite ühiskonna hävingut, üksikisiku orjastamist, pereelu turma? Kas teie eesmärgiks on purustada inimeste võimalik isiklik õnn nende varases eas?"
McGuiness lõpetas kirjavahetuse sõnadega: "Teie ametikoht on [kõigile] häbiks ja variserlik. Teie organisatsiooni toetavad mõned eriti väärastunud meelte ja kurjade kavatsustega inimesed, kui te esindate selliseid vaateid."
Patricia Hewitt, kes juhtis NCCLi aastatel 1974 – 1983, ütles oma vabanduses: "Ma võtan vastutuse vigade eest, mida me tegime. Ma eksisin PIE (Paedophile Information Exchange; pedofiilide infovahetusgrupp) suhtes ja ma vabandan."
Proua Hewitt oli sunnitud oma käitumist põhjendama, kui UK ajakirjandus nõudis temalt selgitust, miks tema juhtimise ajal NCCL tagas prominentsele pedofiilide ühendusele PIE "kaitse ja toe".
Proua argumenteeris oma käitumist, et "NCCL oli 1970ndatel naiivne ja pidas PIEt "aktivistide nõuandvaks ühenduseks, mis ei riku seadust."
Hiljem sai Hewittist Leiboristide toonase juhi Neil Kinnocki pressiesindaja. Ta oli kolmteist aastat parlamendisaadik ja viimase, Tony Blairi Tööparteilaste valitsuste ajal tervishoiuminister.
2014. aastal sattus koos Hewittiga tule alla tänaseni oluline Leiboristide poliitik Harriet Harman, kes 1976. aastal oli NCCLi juhtiv jurist ja oli seotud viidatud pedofiilide organisatsiooniga.
Erinevalt Hewittist, kes tunnistas oma viga, teatas Harman, et "ta ei pea millegi eest vabandama".
Harmani sõnul astus NCCL 1976. aastal otsustavalt PIE vastu ja "tõrjus selle ühiskonna äärealadele".
UK Leiboristide kuulsate poliitikute pedofiilia ja intsesti lembus sattus taas tähelepanu alla seoses USA-s lahtirulluva, leiboristide sõsarpartei Demokraatide suure sõbra ning toetaja, lasteseksikaupmehe Jeffrey Epsteini pedofiiliaskandaaliga.
Leiboristid kuuluvad Sotsialistlikkusse Internatsionaali ja on seal üks mõjukamaid osalisi. Aastatel 1999–2005 juhtis Sotsialistlikku Internatsionaali Antonio Guterres. Täna on Antonio Guterres ÜRO peasekretär. ÜRO on organisatsioon, mille töötajad vägistavad kümnete tuhandete kaupa abivajajaid ning kus vohab krooniline pedofiilia.
Leiboristide eestipoolsete seltsimeeste Sotsiaaldemokraatide üks pikaaegsetest juhtidest Tõnu Ints on uurimise all seoses seksi ostmisega 15-aastaselt poisilt.
PIE tegutses Ühendkuningriigis kümme aastat, 1974–1984.
Toimetas Karol Kallas