Hiljuti surnud Indiana abordiarsti kodust leiti rohkem kui 2200 loote meditsiiniliselt prepareeritud säilmed. Kuvatõmmis YouTube-ist.

Hiljuti surnud Indiana abordiarsti kodust leiti rohkem kui 2200 loote meditsiiniliselt prepareeritud säilmed.

Septembri alguses surnud Indiana abordikliiniku arsti Ulrich Klopferi Illinoisi kodust avastasid hirmuäratava kogu tema sugulased, vahendab The Sun.

Dokumendid näitavad, et oma karjääri jooksul katkestas Ulrich Klopfer kümnete tuhandete loodete elu.

Ulrich Klopfer tegutses Indiana South Bendi kliinikus nimega Women's Pavilion (Naiste paviljon).

Aborditöösturi perekond võttis kohtuarsti bürooga ühendust möödunud neljapäeval ja andis teada, et nad on leidnud arsti kodust ilmselt suure lootekogu.

Willi maakonna šerifi büroo andis teada, et nad leidsid kokku 2246 prepareeritud loodet. Samuti andis võimuesindajate kontor teada, et sellest, nagu arst oleks aborte oma kodus sooritanud, ei leitud mingeid jälgi.

Sündimata laste säilmed on hetkel kohtuarsti büroo valduses ja asjaolude uurimine jätkub.

3. septembril surnud Klopfer töötas pikka aega Indiana South Bendi abordikliinikus. Kliinik suleti 2015. aastal, kui ta kaotas oma arstilitsentsi seoses 10-aastasele tehtud abordiga, millest ta jättis võimudele nõuetekohasel viisil teatamata. 

Lisaks South Bendile töötas sünnitusarst-günekoloog veel Fort Wayne'i ja Gary abordikliinikutes.

2016. aastal rääkis Klopfer kohtus, et ta tegi abordi kümneaastasele tüdrukule, kes oli langenud onupoolse vägistamise ohvriks. Tüdruku sugulast kohtu alla ei antud ja tüdruk ise politseile kuriteost teada ei andnud. Samuti ei soovinud oma lähisugulase karistamist tüdruku ema ja isa.

2016. aasta kohtuistungil jäi Klopfer süüdi kuues episoodis, mille seas oli ametivõimudele kolme päeva jooksul teatamata jätmine kahele alla 14-aastasele tehtud abordist, mis on seaduste järgi kohustuslik.

Dr Ulrich Klopfer suri 3. septembril 75 aasta vanusena. 

Karol Kallas