Ahto Lobjakas. Foto: Scanpix

Postimehe kolumnist Ahto Lobjakas kirjutab, et natsism on ideoloogiana inimsusevastane, kommunism aga on lihtsalt valgustusajastu liiglaps, mille ideede vastu ei saa midagi olla, ning Nõukogude okupatsioon oli aktsepteeritav hind, mis meil tuli maksta natsismi kui Euroopa kõige olemuslikuma vaenlase hävitamise eest.

Ahto Lobjaka artikkel on kirjutatud kommentaariks Kreeka justiitsministri Stavros Kontonise keeldumisele osaleda kommunismikuritegudele pühendatud Euroopa Liidu ministrite kogunemisel Tallinnas ja reaktsioonidele, mida see Eestis esile kutsus.

Pahemideede provokatiivse väljaütlejana tuntud Lobjaka hinnangul ei saa natsismi ja kommunismi võrdsustada, sest esimene on ideoloogiana Euroopa olemuslik vaenlane, teine aga lihtsalt valgustusajastu laps.

""Meie" 50 aastat kestnud okupatsioon Nõukogude Liidu võimu all on karmilt öeldes natsismi hävitamise aktsepteeritav hind riikides nagu Kreeka, Itaalia, Hispaania – rääkimata Põhja-Euroopast," kirjutab Lobjakas ja jätkab:

"Kaasaegsel Euroopal ole olnud olemuslikumat vaenlast kui natsism. …natsism on ideoloogiana inimsusevastane. Kommunism on valgustusajastu liiglaps. Tema kuriteod ei ole teoreetilised – mis saaks kellelgi tõsiselt olla Marxi utoopia vastu, kus kõik on vabad tegema seda, mida tahavad ja kõike on külluses?"

Loe lähemalt siit.

Loone avaldas Kreeka ministrile tänu, Madison ootab selgitusi