"Suur meeleavaldus vaba ühiskonna kaitseks", mis toimus 23. oktoobril 2021 Tallinnas, Vabaduse väljakul. Foto: Reigo Jõe

Laupäeval toimunud suure meeleavalduse peakorraldajaks olnud Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) kutsub inimesi üles andma annetusega panus meeleavalduse korraldamisega kaasnenud kulutuste katmiseks. Kui kõik kulud saadakse annetustest kaetud, siis ülejäänud raha kasutatakse spordiklubi Sparta ja teiste koroonadiktatuurile vastu hakkavate ettevõtete õigusabikulude toetamiseks.

Sajaprotsendiliselt eraisikute annetustest tegutseva ja laupäeval Vabaduse väljakul toimunud meeleavalduse kulutused täies mahus enda kanda võtnud SAPTK juhataja Varro Vooglaiu sõnul ulatuvad meeleavalduse korralduskulud ca 20 tuhande euroni.

"Reklaamikuludelt tuli kokkuhoid, sest mitte keegi ei nõustunud meile reklaamiteenust osutama. Samuti tegid suure osa tööst ära inimesed vabatahtlikult, eriti meeleavalduse kohta info levitamiseks, ja keegi laval käinutest ei võtnud selle eest tasu," selgitas ta.

Samas tuli Vooglaiu sõnul SAPTK-l tasuda lava ehitamise, heli- ja valgustehnika paigaldamise ja opereerimise, ürituse jäädvustamise, veebiülekande, muude audio-visuaalsete teenuste, turvateenuse, trükiste, loosungite, bännerite ning muude materjalide kujundamise ja tootmise, õhupallide tootmise, välitualettide ja transpordivõimaluste eest ning teha ka muid väiksemaid kulutusi.

Praeguseks on annetusi laekunud veidi vähem kui 6000 eurot, mis tähendab, et meeleavalduse korraldamiseks tehtud kulutustest on veel annetustega katmata ligi 14 000 eurot. Vooglaiu sõnul ollakse tänulik igasuguse toetuse eest, sest kui kasvõi väikese summa panustavad paljud inimesed, siis ei ole raske vajalikku summat kokku saada.

"Kui annetusi peaks laekuma rohkem kui meeleavalduse korraldamiseks tehtud kulutuste kogusumma, siis kasutame seda raha sihtotstarbeliselt, et toetada spordiklubi Sparta ja teiste selliste ettevõtete õiguslikke vaidlusi, mis ei ole nõus valitsuse põhiseadusevastaseid, selgelt põhjendamatuid korraldusi jõustama ja mis seisavad sedasi meie kõigi vabaduste säilimise eest," selgitas ta.

"Nii ehk naa plaanime hakata looma fondi, millest toetada diktatuurilistele korraldustele vastu astuvate ja seetõttu süsteemi hammasrataste vahele jäävate ettevõtete kohtuvaidlusi. Ja kui siit koguneb annetustest meeleavalduse korralduskuludest suurem summa, siis see raha lähebki sinna fondi seemneks," lisas SAPTK juhataja, öeldes ühtlasi, et tänuväärne on iga toetus, sõltumata summast.

Sihtotstarbelised annetused tuleks teha järgmiste rekvisiitidega:

SAAJA: Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks
KONTONUMBER: EE167700771001268442
SELGITUS: meeleavaldus