AfD liider Frauke Petry hiljutisel pressikonverentsil. Foto: Tobias Schwarx, AFP/Scanpix

Saksa erakond Alternatiiv Saksamaale (Alternativ für Deutschland, AfD) peab käesoleva nädala lõpus suurkonverentsi, kuhu valeuudiseid levitav peavoolumeedia oodatud pole.

Pühapäevase konverentsi eel on erakond teavitanud mitmeid ajakirjanikke ja meediaväljaandeid, et neid ei lubata üritusele Koblenzis, kus kõnelevad teiste hulgas erakonna liider Frauke Petry, Marine Le Pen Prantsuse Rahvusrindest ning Hollandi Vabaduspartei juht Geert Wilders.

Külastajaid oodatakse konverentsile tuhande ringis.

"Pressivabaduse alla käib ka [võimalus] mitte tunnistada võltsuudiste [levitajate] õigusi (saksa k. Pressefreiheit beinhaltet auch die Freiheit Fakenews nicht zu bedienen)," selgitas erakonna esindaja Marcus Pretzell Twitteri vahendusel sammu sisu.

Teiste hulgas jäetakse uste taha Frankfurter Allgemeine, nädalaleht Der Spiegel ja kõik rahvusringhäälingu esindajad.

Ürituse lõppu planeeritud pressikonverentsile on oodatud kõik.

Rahvusringhäälingu liidrid protestivad otsuse peale ja väidavad, et tegemist on "massiivse sekkumisega" reporterite vabadusse. Ühtlasi ei ole nad nõus nentima, et nende kajastused on olnud ebaausad.

"Sisuliselt on see Saksa poliitika trumpifitseerimine," ütles Saksa raadio vahendusel riigi juhtiva ajakirjanike assotsiatsiooni DJV juht Frank Überall.