EPL rikkus head ajakirjandustava ja vabandab Kersti Krachti ees
Eesti Päevaleht vabandab 13.
Eesti Päevaleht vabandab 13.
Hiljuti Objektiivi uudisloo valeinfoks tembeldanud Delfi oli täna sunnitud omaenda koroonaviiruse teemalise uudise sootuks eemaldama, kuna Postimehe faktikontrollijad tuvastasid selles olulisi vigu.
Olgem siirad ja lõpetagem igasugused vagatsevad jutud Eesti Päevalehest kui ajakirjanduslikust väljaandest.
Robert Muelleri raporti, häbitult lugusid välja mõelnud CNNi “aasta ajakirjaniku” Claas Relotiuse ja Trumpi-hüsteeria valguses peaksid ajakirjanikud peeglisse vaatama ja mõtlema, et võib-olla on nende tööle suunatud kriitikas ka objektiivne alus, märgib Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi seekordses nädalakommentaaris.
Ta pani sel päeval toime teo, mis identifitseeriti kui facecrime, ilmeroim.
Saksa ajakiri Der Spiegel on vallandanud oma staarajakirjaniku Claas Relotiuse, kes “võltsis väga suurejooneliselt oma artikleid ja mõtles isegi välja tegelasi, tüssates nii lugejaid kui oma kolleege.
Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juht ja praegune toimetuse liige Krister Paris süüdistab Facebookis paremäärmuslasi, et need olevat eile ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel lapsevankrit rünnanud, tõestades seeläbi oma täielikku moraalitust.
Suurbritannia valitsus keelas fraasi “fake news” kasutuse poliitilistes dokumentides ja ametialastes paberites, kirjutab The Telegraph.
Järjekordse riigina läheb seadusandlusega “võltsuudiste” vastu Prantsusmaa, kuid oponentide hinnangul võidakse homme parlamendi ette minevat eelnõud hakata kasutama kriitikute vaigistamiseks.
Briti peaminister Theresa May on andmas rohelist tuld kiirreageerimisüksuse loomisele ülesandega peatada võltsuudiste levik internetis, kirjutab The Times.