Eesti Päevalehe toimetuse liige Krister Paris. Ekraanitõmmis ETV saatest "Ringvaade"

Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juht ja praegune toimetuse liige Krister Paris süüdistab Facebookis paremäärmuslasi, et need olevat eile ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel lapsevankrit rünnanud, tõestades seeläbi oma täielikku moraalitust.

"Paremäärmuslased paljastasid täna enda moraalse piiri puudumise. (A stroller was attacked today in Tallinn by far right demonstrators). [Tallinnas toimunud meeleavaldusel rünnati lapsevankrit – toim.] A pole hullu, siin pole vaja originaalne ollagi…" kirjutas Paris, lisades oma seisukohale pildi ülestõstetud kätega juudi lapsest seismas Natsi-Saksamaa relvastatud sõdurite ees.

Parisele sekundeerib oma Facebooki lehel tema abikaasa Manona Paris, kes laseb käiku ka vägisõnad.

"Fuck. Ma olen lapsevankriga käinud Moskvas läbi kogu miljonite marsi, našistide massimeeleavalduste ja isegi natside russkii marsi. Kuskil ei ei näinud ma midagi sellist. Fuck. Kutsuge oma minionid korrale, see on juba ilgus, olgu need vaated ja provokatsioonid (üle Vabaka jalutamine, eksole) mis iganes," krigistab Õhtulehes töötav naine hambaid.

Ekraanitõmmis Manona Parise postitusest, mis kadus esmaspäeva õhtul tema Facebooki seinalt nagu tina tuhka.
Ekraanitõmmis Krister Parise Facebooki postitusest, mida ei ole veel kustutatud.

Varro Vooglaid kirjutas oma Facebooki seinal, et pole ammu nii palju naerda saanud kui Parise kommentaari lugedes.

"Kui tahate teada, mida tähendab sihiteadlik valetamine ja libauudiste levitamine, siis pole vaja kaugemalt otsida – siin on täiuslik näide. Juhin ühtlasi tähelepanu, et Paris on Eesti Päevalehe pikaaegne arvamustoimetuse juht ja praegugi lehe töötaja. Palju õnne, Ekspress Grupp – teil on seal ikka tõelised kvaliteetajakirjanikud!" märkis ta.

Facebookis on Pariste avaldustele regeerinud paljud naljahambad. Näiteks kirjutatakse, et "kes Eesti peavoolu meediat loeb, see vaevalt enam tsirkuses naerab" ning et "Marianne Mikko saab jälle vägivalla ohvritele küünla süüdata". Samuti antakse teada Eesti Päevalehe tellimuste tühistamistest.

Paris on varemgi oma arvamustega mõtlevate inimeste hämmeldust esile kutsunud. Muu hulgas on ta nimetanud Eesti Evangeelset Luterlikku Kirikut kurjuse jõuks, tembeldanud laste saamise kuriteoks looduse vastu ning kutsunud meediat üles kehtestama EKRE suhtes totaalset boikotti.

Ammu pole niimoodi südamest naerda saanud – Krister Paris nutab oma Facebooki seinal nii eesti- kui ka ingliskeelses…

Posted by Varro Vooglaid on Esmaspäev, 10. detsember 2018

.

Vabaduse Väljakul lapsevankriga meeleavaldajaid rünnanud Eesti 200-ga seotud Florian Hartleb sõimas protestijaid fašistideks